Remont turbinskog dela pumpe visokog pritiska - INFO

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Hazbo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 513
Pridružen: 19 Apr 2010, 21:14
Location: Skoplje

Remont turbinskog dela pumpe visokog pritiska - INFO

Post napisao Hazbo » 22 Feb 2014, 00:03

Postovani kolege zelim da vas obavestim da kod sudo masina gorenje,indeit,zanusi ,beko ,elektrolux I dr.kad procure voda na semeringu kod pumpe visokog pritiska 90%je defect sam propeller na koji je postavljen jedan seo od semeringa fi 8,mm.a koji je navijen na osovinu motora tamo je navoj M5. Tamo se kida (lomi)taj navojno reo od propelera I masina nemoze da radi nerade prskalice.Plasticna kutija se lado otvara I kod dreara uradi cauru fi8x18mm sa navojem M5 usredini skroz po celoj duzini. Isti propeller u centar probusi I zasrafi sa srafom M5x10mm.stavi lepak Moment Fix I ok.Ispitano uspesno I naplativo . pozdrav.
Kolege pre 15 dana za jedan model od Gorenje Sudo masine bas taj turbinski deo koji je 80% isti kao kod NEO,MIDEA,ARISTON,ZANUSI sam sto ima jos dodatak za Elektroventil Regerensi I Veruj u servisu Gorenje kosta xx eura I traza dase unapred uplati za daga naruce.Stose tice Otvaranja nema problema veruj dasam dosada preko 30 komada 0tv0rio I da nijedna nije oukla.Samo pocni sa bonsekom seci po savu gde su lepljene cca5cm duzinski I onda sa malo jacim nozem tu gde je seceno uz pomoc pljosnog srafcigera otvarase bez problema.
Spajanje vrsim sa lepilom "moment fix" cvrsto vzuje,brzo se susi jako efikasan.Za preventive poklopce osiguram sa mekom pocinkovanom zicom unakrsno vezujem za silumiska rebra od kucusta el.motora.Za sudo masinu gorenje koju sam potencirao znam daje digitalnog tipa sa svim delovima kineskim,a oznake nemogu se setiti sada.pozdrav.

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 362
Pridružen: 31 Avg 2010, 12:07
Location: Čapljina - Ljubuški
Warranty service: Bosch Siemens Electrolux Zanussi AEG Končar Vivax
Contact person: ZDRAVKO

Re: ZA SERVISERE SUDO MASINA informacija

Post napisao ZDRAVKO T » 23 Feb 2014, 12:37

Majstori čovek je iz drugog govornog područja pa nam nije naj jasniji ali moramo poštivati dobru volju.To jeste kineska rađena po Midei i ide u dosta mašina išla je i u vestelove ali mislim da je zamjenjena jer sada idu one sa četvrtastim motorom.Znam da neki to rade ja osobno nisam ali mislim da bi trebalo jer imam ih nekoliko neispravnih u radijoni.Valjalo bi da čovek uslika i detaljnije objasni kad je već imao dobru volju da otvori temu mada sam skeptičan gde naći pakung za nju a u par slučajeva sam rastavljao da vidim stanje i mislim da je osovina bila u takom stanju da je bilo upitno koliko će trajati mada je meni bila sreća da da sam imao situacija da bude u jedne motor u druge pumpa pa je to bila situacija dobra za kombinirati jer se lako odrađuje.To je za raspoznavanje pumpa sa dva odvoda što idu na slovo V jedan pored drugoga za perfekcijoniste Weiling YXW 65-2B.
BLAGO ONOM KO RANO POLUDI VAS MU VJEK U VESELJU PROĐE

Hazbo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 513
Pridružen: 19 Apr 2010, 21:14
Location: Skoplje

Re: Remont turbinskog dela pumpe visokog pritiska INFO

Post napisao Hazbo » 24 Feb 2014, 20:18

Saljem Vam trazene informacije u vezi remonta turbine.
Prilog
111.jpg
Prilozena skica kako se radi caura
222.jpg
IZgled otvorene turbine
333.jpg
Izgled otvorene turbine I lijepak so kojom se ponovo lijepi

Honorarac
Preminuo
Postovi: 760
Pridružen: 14 Nov 2008, 20:04
Location: Sremska Mitrovica
Contact person: Damir
Specialty: whitegoods

Re: Remont turbinskog dela pumpe visokog pritiska INFO

Post napisao Honorarac » 24 Feb 2014, 20:29

@Hazbo hvala na informaciji i kolegijalnosti. :pivopije:

Zaključano
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”