BEKO tip D57864W STANO GREJE ,A NE PRIMA VODU

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
perolujic
_
_

BEKO tip D57864W STANO GREJE ,A NE PRIMA VODU

Post napisao perolujic » 26 Apr 2012, 07:40

Ova masina se ponovo pokvarila, i sada je greska takva da kada se ukljuci odmah greje vodu ,i ako vode nema ,a vodu nece da prima .URADIO sam sledece: sva creva sam pregledao ,ocistio ih , ventile 2 proverio ispravni ,lavirint skinuo ocistio,donji zastitni stiroporski plovak i mikroprekidac pregledao ispravan. U lavirintu ima jedan mali rotor koji se okrece na pritisak vode iz gradske mreze i on je u kombinaciji sa rid relejom i ispravan je i on daje impulse za sinhronizaciju motora pumpe visokog pritiska. Mene ovde zanima kako regulise nivo vode u masini jer ja nisam pronasao ni jedan od meni poznati presostata (plovak, hidrostat sa menbranom).Naima ima jedno providno crevo koje ide iz lavirinta dole u ovaj gore pomenuti plovak, a iz tog plovka ide jos neko crevo t negde do ispod vrate. Ali ja ne m0gu da ukapiram keko tu radi rgulacija nivoa vode. Ako neko zna molio bih za pomoc.

milan
gxu
gxu

Re: BEKO tip D57864W STANO GREJE ,A NE PRIMA VODU

Post napisao milan » 26 Apr 2012, 08:38

Tamo si upisao model D57864FW,
Ako ti nije tesko da upises i druge oznake sa masine po pravilima foruma.
U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.

deletraj
_
_
Contact person: Dejan Trajkovic

Post napisao deletraj » 26 Apr 2012, 16:35

Kolega jel ti ta masina sa elektronikom ili sa mehanickim programatorom. Ako je sa elektronikom, pogledaj da relej za grejac nije zalepio u stanju ukljucen. A koliko sam ja do sada video ima jedan ( kod nekih masina i dva ) mali nivostat jedan slizi, za nivo vode, a drugi da grajac ne radi bez vodu. Jos jedno pitanje, da li je kod te masine grejac vidljiv tj. dali je u samom prostoru ( bubnju ) gde su sudovi ili je van bubnja. Kod nekih masina ( simens, bosch, i td.) je van bubnja. U posebnu plasticnu kutiju i gabaritno je manji cak i od grejaca masina za ves a ima isti izgled. E tu nema nivostata nego ima mikro prekidac kojeg ukljucuje pritisak vode putem jedne poluge. Pogledaj da ti nije taj mik. prekidac zalepio. Pazi moras da otvoris tu kutiju gde je grejac ima zupci, vodi racuna da ih ne pokidas. Pozdrav, pa javi da vidimo sta si uradio.

perolujic
_
_

Post napisao perolujic » 30 Apr 2012, 16:58

ova masina ima elektronski programator, i tacno je da je zalepio relej , jasam to vec narucio RL 24V 10A 125V xxxDIN, medutim sto se tice primanja vode ja mislim da je taj presostat u crevu gde se nalazi i grejac jer ga nema vidljivog u glavnoj posudi ,mislim na grejac a i na presostat,to sad nisam gledao ovih dana pa ne mogu da potvrdim sto posto, ako neko ima slike tog grejaca i tog presostata molio bih da stavi na sajt, ja cu to uraditi kada budem to radio, ali u svakom slucaju dao si mi dobre ideje i puno ti hvala

perolujic
_
_

Post napisao perolujic » 03 svi 2012, 19:58

Danas sam opet rasklapao ovu masinu ,promenio sam relej i sada grejac nije stalno ukljucen, medutim ne prima vodu i ja nisam uspeo da zakljucim sta odreduje i na koji nacin regulise nivo vode, iverovatno zbog toga mi ne prima vodu. Rastavljo sam i crevo u kome se nalazi grejac i sve je u redu, ali tu nema nikakvog presostata .Ima jedan reed relej i jedan propeler koji se pokrece pritiskom vode iz vodovoda i to je tahogenerator za motor visokog pritiska.I ima jos jedan reed relej za nivo soli u posudi.ALI JA NEZNAM KAKO REGULISE NIVO VODE AKO NEKO ZNA MOLIO BIH ZA POMOC.Takode ispitano i u redu elektrmagnetni ventil u prijemnom crevu za vodu,im ajos jedan elektromagnetni ventil i u redu je , na posudi za omeksavanje vode.

deletraj
_
_
Contact person: Dejan Trajkovic

Post napisao deletraj » 08 svi 2012, 13:24

Zasto ne pokusas, sa klasicno dovodno crevo kao za ves masinu. To crevo sto ima el. ventil trazi odgovarajuci pritisak vode.

perolujic
_
_

Post napisao perolujic » 08 svi 2012, 20:59

nisam i pored najbolje volje , kolega .razumeo sta si hteo reci sa ovom preporukom da pokusam sa crevom od masine za ves, moja masina ne daje komandu ulaznom elektroventilu da pocne da prima vodu,a to po logici stvari ,priznaces trba da , da presostat sa svog mikroprekidaca.A taj presostat ovde ja ne mogu da nadem ili ti sistem regulacje nivo vode se obavlja na drugi nacin. U SVAKOM SLUCAJU PUNO HVALA.

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan
Specialty: whitegoods

Post napisao IvanBG » 09 svi 2012, 14:24

Kod Beka novije generacije nema ni presostata ni mikroprekidača, a nivo vode reguliše direktno elektronika na osnovu informacija od protokomera (to je taj propeler sa reed kontaktom koji pominješ). Prilično glupavo rešenje po meni ali tako je. Treba proveriti delove elektronike preko kojih ide aktivacija ventila, i ako je to sve ok, kao i ostali sklopovi na mašini koji se moraju još jednom dobro pretresti, treba zameniti elektroniku novom i to je to. Ali ako postoji trag da pomalo propušta na osovini velike pumpe, onda bataliti sve, jer se popravka jednostavno ne isplati...
:fanzo:

perolujic
_
_

Post napisao perolujic » 13 svi 2012, 09:34

U poslednja dva , tri dana sam pregledao elemente na plocici elektronike i pronasao da je probio jedan smd npn tranzistor i jedna led dioda , to sam zamenio i sada masina je ozivela ali opet ne radi pravilno , kad se ukljuci odma se ukljuci pumpa i tako izbacuje vodu do besvesti , na bilo koji program da se stavi to se isto desava,ja neznam sta bi moglo da bude i sta bih jos probao sem da se promeni damp za tu mesinu ,a ja za nju nemam ni damp ni programator za unosenje dampa,ako neko ima dap ja bih ga molio .

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao IvanBG » 14 svi 2012, 02:26

U takvoj situaciji prvo se gleda da nije aquastop prekidač aktiviran zbog pojave vode u donjem delu, ili zaglavljen u stisnutom položaju iz nekog razloga (možda prilikom otvaranja mašine odozdo).

perolujic
_
_

Post napisao perolujic » 15 svi 2012, 12:41

kolega ja sam napisao da sam taj plovak sa mikroprekidacem pregledao i da je sve u redu , taj mikroprekidac skidan proveravan i omski i strujno funkcionise besprekorno. Ako neko zna ,jos jednom bih zamolio , kako se kontrolise nivo vode u ovoj masini . Kolega je objasnio u predposlednjem postu da to radi preko onog malog propelera sa rid relejom , smestenog u lavirintu ,sto mi ima logike , da elektronika broji impulse ,a u zavisnosti od broja okretaja rotora, a okretaji od kolicine vode , pritiska vode itd.Meni jeste stalno ukljucena pumpa za izbacivanje vode ,i najsumnjivi je taj donji akva stop uredaj , ali kazem to je provereno i u redu je.Meni je ovde sumnjiva elektronika koja broji impulse i daje enaredbu izvrsnom elementu da ukljuci pumpu. Pretpostavljam da je ovde izvrsni element neki trijak , ali nism siguran kako ide taj proces i strujni krug pa ako neko ima semu ja bih ga zamolio.

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao IvanBG » 16 svi 2012, 02:28

Ako je mikroprekidač ispravan, to ne znači i da se nije aktivirao ili je stisnut iz nekog drugog razloga. Provera njegovog uticaja na elektroniku vrši se stavljanjem mosta na odgovarajuće mesto, i ako se mašina i dalje ponaša kao da je u aquastop alarmu onda ne valja elektronika (pod pretpostavkom da su ostali elementi mašine u redu).
Šema uglavnom nema nigde od tih elektronskih modula, osim ako je neko sam skidao mada ne vidim baš neku realnu potrebu za tim.
:fanzo:

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 16 svi 2012, 08:20

Mora da se prosledi veza i vidi sta pali motor pumpe. Ako je trijak on moze da probije i da masina stalno izbacuje vodu.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”