Masina za sudje Siemens SE5353141 ne izbacuje vodu

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
boris davidovic
_
_

Masina za sudje Siemens SE5353141 ne izbacuje vodu

Post napisao boris davidovic » 20 Feb 2012, 15:43

Pozdrav svima,

Imam problem sa masinom za sudje Siemens SE 5353141. Naime po nekad nece da izbaci vodu na kraju pranja ili na kraju programa za ispiranje. Otvarao sam je i ocistio sve posude oko mikroprekidaca za regulaciju nivoa vode i aqua stopa. Kada sam je zatvorio sve je bilo OK tj masina je odradila 5-6 pranja bez problema. Posle toga opet isto. Neznam kako da je rasturim da bih dosao do pumpe za izbacivanje vode, jer je masina ugradna ili moram bukvalno da je rasturim skroz. Pomoglo bi i ako neko ima service manual za tu ili slicnu masinu. Svaki savet je dobrodosao.

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudje Siemens SE5353141 ne izbacuje vodu

Post napisao jaro » 20 Feb 2012, 16:27

Pre nego sto je rasturis, proveri odvod, sifon uzidu..ili sta vec ima, ako nije do toga, moras da je vadis, i rasturas.

P.S. Naravno ovo gore sve vazi samo ako pumpa obija uredno napon.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

boris davidovic
_
_

Re: Masina za sudje Siemens SE5353141 ne izbacuje vodu (RESENO)

Post napisao boris davidovic » 23 Feb 2012, 10:50

Izgleda da sam resio problem. Kada je drugi put prestala da izbacuje vodu otvorio sam je i sa kontakt sprejom (WD-40) sam naprskao mikroprekidace za nivo vode i aqua stop (nisam ih otvarao vec malim srafcigerom samo ih malo razdvojio i unutra naprskao). Evo odradila je 10-tak pranja najnormalnije. Nadam se da sam stvarno resio problem jer ne bih zeleo da je rasturam skroz.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”