Whirpool ADP566WTX-REŠENO...

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Pilgrim
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 15 Jan 2012, 22:13
Location: Novi Sad

Whirpool ADP566WTX-REŠENO...

Post napisao Pilgrim » 15 Jan 2012, 22:36

Imam pitanje u vezi ove sudomašine, pa ako neko zna....
U pitanju je stara sudomašina (imam service manual u pdf-u ako zatreba) koju smo dobili na ono "ako vam je dobra, uzmite je". Nakon prvog uključenja, primetio sam da je programator stao na jednom mestu i da se ne pomera. Našao sam na netu service manual i vidim da staje na mestu gde bi termostat od 55 C trebao da javi da je dostignuta temparatura. Skontao sam da je verovatno termostat u kvaru, raspisao se u servisu pošto zamena ia kada sam čuo da košta oko 2000 din, odlučio sam da malo sačekam jer ne znam da li je to jedini kvar.
Međutim, primetio sam da ima dugme kojim se bira da temparatura bude 40 C, uključio mašinu na zadnji(4-brzi) program i ona radi bez problema.
I tako se koristi već neko vreme. Ali, kada je pustim na ceo program sa pritisnutim dugmetom za temparaturu od 40 C(da izolujem kvar na termostatu od 55 C) primetio sam da mašina ne radi dobro, tj stane na nekim položajima programatora(mehaničkog) i ne pomera se. Kada malo pomerim programator( ne da prebacim na sledeći položaj) već ga samo malo pomerim iz mesta, programator nastavi da radi. To se dešava na više mesta na programatoru.
Pokušao sam da pratim šta se dešava preko vremenske šeme iz priloga, ali nisam uspeo jer ne mogu da shvatim vremensko trajanje ciklusa. Npr. 240 ne mogu da budu sekunde jer mi je malo a ne mogu ni minute jer mi je puno.
Ima li neko neku ideju šta se dešava?

PS Da li možda znate gde da nađem neki zamenski termostat?
Prilog
ADP 566 WTX mala.jpg
ADP566WTX.pdf
(127.91 KiB) Preuzeto 128 puta.
Zadnja izmena: Pilgrim, dana 24 Jan 2012, 23:32, ukupno menjano 1 put.

milanmerlin
_
_
Postovi: 35
Pridružen: 29 Mar 2011, 21:30
Location: Sombor
Contact person: Milan

Re: Whirpool ADP566WTX

Post napisao milanmerlin » 19 Jan 2012, 20:30

Imas originalni termostat u ASWO pod brojem 431824 i cena mu je oko 10 eura! To ti je do termostata definitivno..menjaj!

Pilgrim
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 15 Jan 2012, 22:13
Location: Novi Sad

Re: Whirpool ADP566WTX

Post napisao Pilgrim » 20 Jan 2012, 13:12

Nabavio sam sva tri termosata u Beotronicu za 160 din komad. NIje mi jasno otkuda takve razlike u cenama.
U svakom slučaju, menjam ih preko vikenda pa javljam.
poz...
hvala na odgovoru a hvala i onima koji su samo čitali :)

deletraj
_
_
Postovi: 85
Pridružen: 08 Avg 2009, 19:20
Location: Srbija Vranje
Contact person: Dejan Trajkovic

Re: Whirpool ADP566WTX

Post napisao deletraj » 20 Jan 2012, 21:17

Ako imas, elektricni diagram veze u pdf - u nece li ti biti problem da ga izlozis na forumu

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: Whirpool ADP566WTX

Post napisao milan » 21 Jan 2012, 07:23

@deletraj
A sta ce ti sema?
Prilog
ADP566WTX.jpg

Pilgrim
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 15 Jan 2012, 22:13
Location: Novi Sad

Re: Whirpool ADP566WTX

Post napisao Pilgrim » 21 Jan 2012, 17:04

evo ima uovom service manualu sve...
Prilog
Whirlpool_Service_Manual_Dishwasher_ADP566WTX.pdf
(1.02 MiB) Preuzeto 213 puta.

Pilgrim
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 15 Jan 2012, 22:13
Location: Novi Sad

Re: Whirpool ADP566WTX

Post napisao Pilgrim » 24 Jan 2012, 09:32

dalji razvoj događaja.....

sinoć sam zamenio sva tri termostata...i skontao da su verovatno u pitanju bila dva "kvara" oda samog početka.
Programator se i dalje zaglavljuje. Znači čuje se motor kao vrti o pokušava da prebaci ali ne može.
Ja isključim mašinu i probam ručno da prebacim i NE MOGU. Onda pritisnem masku oko točka programatora i onda lako prebacim zub. Probam dalje da okrećem sa pritisnutom maskom i on ide. Kao da nešto smeta ili zaglavljuje okretanje osovine tj. stvara toliki otpor da motorić ne može da prebaci zub.
PITANJE ZA ISKUSNE ( i starije) : Da li verovati ženi koja tvrdi da nije radila ništa na silu sa programatorom i da nije gurala sudomašinu naslonjena na ručicu programatora? :)

Da li da otvorim vrata od sudomašine i probam nekako da odvojim programator da bih video gde zapinje? Ili šta drugo da probam?....

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1169
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Whirpool ADP566WTX

Post napisao jaro » 24 Jan 2012, 14:32

Odgovor na prvo pitanje: netreba da joj verujes.

na drugo- da. pa sredi tu gde zapinje.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Pilgrim
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 15 Jan 2012, 22:13
Location: Novi Sad

Re: Whirpool ADP566WTX

Post napisao Pilgrim » 24 Jan 2012, 23:31

programator sada radi...dokle-pojma nemam
uglavnom, odvojio žice sa njega i pustio ga da radi sam (doveo mu napajanje). Radio je OK.
Valjda sam cimajući ga da ga skinem nešto pomerio i izgleda da sada radi.
Videćemo...
:)

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”