Masina za sudove Candy CDW586S

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
isajloski
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 09 Mar 2010, 21:43
Location: Makedonija Gostivar
Warranty service: Gorenje, Samsung, LG, Beko, Whirlpool, Neo, Midea, Quadro, Daewoo, Indesit, Ariston
Contact person: Ljubisa
Specialty: whitegoods

Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao isajloski » 26 Dec 2010, 18:56

Kolege imam jedan cudan problem i molim za pomoc.Masina za sudove Candy CDW 586 S sa programatorom EC4721.01 (EC472101), ukoci se programator i nece da produzi.Vodu greje.Proverio sam hidrostat van masine funkcionise kako treba.Ima tri termostata proverio sam sva tri i otvore i zatvore pri testiranje van masine. Program se stopira na nekoliko mesta.Prikacicu slike gde se vidi gde zaglavuje ako ih ne uspem prikaciti zaglavuje malo pre programa za case i malo pre programa ispiranja kad je pustim na program tanjira.
Slika708.jpg
kad zaglavi pre ispiranja
Slika708.jpg (13.75 KiB) Pregledano 4385 puta.
Slika710.jpg
Ovo je pre case kad zaglavi
Slika710.jpg (20.83 KiB) Pregledano 4387 puta.
.Otvorio sam i programator(ja ih otvaram bez problema i pocistim kad je neki kontakt ugoreo) znao sam da nije do programatoru problem jer greje vodu,ali reko sam da proverim.Programator je u redu.Instalaciju sam proverio i ona je u redu.Ja sumljam da neki termostat zatai kad treba za otvori ili zatvori.E sad kad bi mi neko poslao semu da vidim na koju temperaturu treba otvoriti-zatvoriti termostat da bi proverio i to.Jedan od tri termostata je 40/90 i on je ok,a druga dva ne znam na koju temp rade. Molim pomoc.
Zadnja izmena: kisko, dana 09 Apr 2011, 00:17, ukupno menjano 3 puta.
Razlog: U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka...

Honorarac
Preminuo
Postovi: 760
Pridružen: 14 Nov 2008, 20:04
Location: Sremska Mitrovica
Contact person: Damir
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao Honorarac » 26 Dec 2010, 21:55

Trebalo bi da su 55C, 65C i 30/90C.

isajloski
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 09 Mar 2010, 21:43
Location: Makedonija Gostivar
Warranty service: Gorenje, Samsung, LG, Beko, Whirlpool, Neo, Midea, Quadro, Daewoo, Indesit, Ariston
Contact person: Ljubisa
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao isajloski » 27 Dec 2010, 00:03

Ima jos jedan,dva su dupla, sa dve temperature i jedan sta je na vratima jedinacan.

isajloski
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 09 Mar 2010, 21:43
Location: Makedonija Gostivar
Warranty service: Gorenje, Samsung, LG, Beko, Whirlpool, Neo, Midea, Quadro, Daewoo, Indesit, Ariston
Contact person: Ljubisa
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao isajloski » 01 Jan 2011, 16:00

Ova masina jos uvek nije resena, ako ima neko semu za ovu masinu ili zna na kojoj temperaturi rede termostate neka pise,jer nista drugo ne ostaje osim termostata, da neki od tih pet zatai i ne otvori/zatvori na vreme.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1169
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao jaro » 01 Jan 2011, 16:32

Nema ti druge, nego da je pratis u radu, recimo postavi je na neke nogare, da ti donja strana bude uvek dostupna za merenje.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

isajloski
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 09 Mar 2010, 21:43
Location: Makedonija Gostivar
Warranty service: Gorenje, Samsung, LG, Beko, Whirlpool, Neo, Midea, Quadro, Daewoo, Indesit, Ariston
Contact person: Ljubisa
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao isajloski » 04 Jan 2011, 23:33

U redu i to sam pokusao ali ne znam koi termostat kad treba da otvori/zatvori jer samo na jedan termostat pise vrednost tom termostatu, i ne znam koi termostat kad treba sta da uradi.Zato trazim semu ako ima neko jer do Bozica moram da sretim tu masinu :oklagija .Pozdrav

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 398
Pridružen: 07 Apr 2009, 13:44
Location: Beograd
Contact person: Ivan
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao IvanBG » 07 Jan 2011, 22:23

:idea: Probaj kako se ponaša sa premoštenim termostatom 90°C, on bi trebalo da redno vezan sa grejačem. Ovo kažem jer sam jednom imao slučaj da taj termostat izgubi vezu nakon nekog vremena pa voda bude ugrejana nedovoljno...

isajloski
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 09 Mar 2010, 21:43
Location: Makedonija Gostivar
Warranty service: Gorenje, Samsung, LG, Beko, Whirlpool, Neo, Midea, Quadro, Daewoo, Indesit, Ariston
Contact person: Ljubisa
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao isajloski » 08 Jan 2011, 14:32

Izmerio sam tri temperature od 5 na taj nacin sto sam stavio u dzezvu vodu i polako zerejavao.Merio sam temperaturu vode pomocu termometra.Termostat sa vrednostima 40/90 pokazao se ispravan.Taj termostat sta je na vratima 43 stepena i on je ok.E sad treci termostat sa dve temperature,jedna otvorena druga zatvorena,kad sam ga testirao jedna temperatura je reagovala na 55 stepena , sto mislim da je u redu,a druga je reagovala na 80 stepena sto mi je sumljivo.Na termostatu ne pise temperaturna vrednost i ne znam na koju temperaturu treba da reaguje,a ne verujem da treba na 80.Trazio sam po netu vrednosti tog termostata ne mogu da nadzem.Na termostatu pise T130 onda neki drugi broevi 263 i 454.Termostat je sa 4 kontakta i na sobnu temperaturu je no/nz.Ako ima neko informaciju neka pise.Hvala

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1169
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao jaro » 08 Jan 2011, 16:06

MORAS da sve to testiras u radu: kad stane na mestu gde te zeza, meri termostate, premoscavaj ih a sve vreme neka su ukljucena amper kljesta!
Nadam se da si proveravao spulnu od pg, da nije do nje? Isto tako bi bilo dobro da izvuces zice pa prikacis sijalicu na spulnu pg.
Mene je tako na jednoj zezao nivostat dvostruki...bili se poklopili nivoi...
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

isajloski
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 09 Mar 2010, 21:43
Location: Makedonija Gostivar
Warranty service: Gorenje, Samsung, LG, Beko, Whirlpool, Neo, Midea, Quadro, Daewoo, Indesit, Ariston
Contact person: Ljubisa
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao isajloski » 08 Jan 2011, 21:18

programator nema blokirni relej.Probao sam sa sijalicu na greaca i kad pocne da greje vodu trebalo bi da motor programatora da prestane da se okrece,a on produzi i ispalo je da je u kvaru programator.Probacu opet da ga otvorim da proverim i to ali verojatno treba da se zameni ceo programator.Hvala vam svima na sugestijama i savetima.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1169
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao jaro » 08 Jan 2011, 21:52

isajloski je napisao:Probao sam sa sijalicu na greaca i kad pocne da greje vodu trebalo bi da motor programatora da prestane da se okrece,a on produzi i ispalo je da je u kvaru programator.Probacu opet da ga otvorim da proverim i to ali verojatno treba da se zameni ceo programator.
Ovo nije merilo, zavisi kako koja masina, i kako koji program.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

goranbalsa
_
_
Postovi: 7
Pridružen: 25 Sep 2009, 13:39
Location: makedonija
Warranty service: BOSCH,SIMENS,CANDY
Contact person: GORAN
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao goranbalsa » 07 Mar 2011, 21:04

Daj uste nekoj podatok za masinata sto ima na masinata za da mozam da otvoram na oficijalnata stran ana Candy so ovie podatoci ne mi otvara njisto

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao nike » 13 Mar 2011, 11:13

Nisam stručnjak za mašine ali probaj premostit sve termostate i probaj, ako opet zastaje na istom mjestu, onda nije do njih već do programatora, ožičenja ili nekog drugog uvjeta.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao kisko » 09 Apr 2011, 00:24

goranbalsa je napisao:Daj uste nekoj podatok za masinata sto ima na masinata za da mozam da otvoram na oficijalnata stran ana Candy so ovie podatoci ne mi otvara njisto
U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata
kolega te zamolio za podatke da bi mogao da pomogne sa oficijalnog sajta Candy.....ili si možda odustao :?:
uvek ima nesto interesantno

jpirovic
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 31 Avg 2015, 21:15
Location: Hrvatska
Specialty: consumer

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao jpirovic » 31 Avg 2015, 21:21

Pozdrav.
Imam isti problem sa istom mašinom. Možete mi reći što je na kraju bilo sa ovom?
LP :oklagija

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao milan » 01 Sep 2015, 08:30

Tema je stara 5 godina, nije dovrsena.
@isajloski nije bio na forumu od 2012. godine, koji je i pokrenuo ovu temu.
Ako hoces nastavi sa merenjima kod tebe, imas ovde SM i semu.

Kod: Označi sve

http://elektrotanya.com/candy_cdw586s.pdf/download.html

jpirovic
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 31 Avg 2015, 21:15
Location: Hrvatska
Specialty: consumer

Re: Masina za sudove Candy CDW586S

Post napisao jpirovic » 16 Sep 2015, 21:07

Pozdrav.
Nije bilo potrebno provjeravati termostate. otvori se gornji poklopac, zatvore se vrata i uključi se program pranja. Tada se prati motorić u programatoru. Ukoliko se motorić zaustavi u određenom trenutku dok se voda zgrije, pa se ponovno nakon toga pokrene, kada se postigne određena temperatura, termostat za tu temperaturu je ispravan. Ukoliko i nakon pokretanja motorića termostata termostat zapinje na određenom mjestu termostat je u kvaru. Jedino što se još mora gledati su i žice termostata koje vode do programatora da nisu prekinute. Dakle kao što rekoh bilo je do termostata.
Pozdrav

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”