Elektrabregenz WAFS 3516 - problem sa zaključavanjem bravice na vratima 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Elektrabregenz WAFS 3516 - problem sa zaključavanjem bravice na vratima

Post napisao nikolaj » 01 Mar 2024, 16:41

Problem sa ovom mašinom je u osnovi bila neispravna bravica sa 4 izvoda, zamenio sam je, međutim i dalje neće da zadrži bravicu, kada pristupim modu za testiranje bravica normalno radi (sa starom nije htela uopšte) zaključa vrata i svakim pritiskom na taster ˝start˝ mašina odradi sve, 1., 2., i 3. vodu, uključuje grejač, levo-desno, izbaci vodu, centrifugira, dođe do kraja, okrenem selektor da vidim kod greške, ali ga nema, stoji slovo H-- prazno, što znači da nema grešaka, resetujem je, uključim ponovo, bravicu zaključa i posle 2 sekunde isključi bravicu, otključa vrata i svetli lampica za vrata kao da nisu zatvorena.
Modul je arcelik P/N 2817750100, S/N 230600794028
Ono što sam proverio je da drugi komandni modul selektora dobija 5V sa ove glavne ploče, rele bravice se čuje kad se ukluči i isključi bravica (proveravao sam ga i prespajanjem bravice na kratko), ali na konektoru KN6 ne dobijam 220V na kontaktima K6.2 i K6.6.
Najsličnija šema sa ovakvim modulom je od mašine Blomberg WAF 7320, menjao sam elkose, mali triak Z0109MA na kontaktu K6.2, zamenske tranzistore 1F (BC847B) sa 1BW (BC846B) Q14 i Q15, ali nema promena, imao sam kod sebe i zamenu za HCF4069U i njega sam zamenio sa CD4069U, ali promena nema, međutim taj inverter i nema veze sa ovim problemom, po praćenju vodova sve ide od procesora, da li ipak on pravi problem, da je neispravan i da ga je prethodna bravica oštetila od mnogobrojnih pokušaja da zatvori vrata?
Evo slike modula, ako je možda neko imao sličan problem na nekoj drugoj mašini sa ovakvim:
IMG_20240301_154226.jpg
Ne mogu da postavim drugu sliku odbija da je ubaci, ostale komponente vezane za rele bravice su ispravne kao i dioda releja.
slika

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: Elektrabregenz WAFS 3516 - problem sa zaključavanjem bravice na vratima  * REŠENO *

Post napisao nikolaj » 09 Mar 2024, 10:29

Odustao sam od ovog modula i mašine, procesor je definitivno zaglavio, sad neće ni da uključi rele bravice, stavio sam za probu modul od Elektrabregenz WAF 2200, koji je identičan ovom, s tim što ova mašina nema display, ali su komande na masci su iste, kao i programi, mašina radi bez problema.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”