Servisiranje kondenzatora sušilice Gorenje sa toplotnom pumpom 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 76
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Servisiranje kondenzatora sušilice Gorenje sa toplotnom pumpom

Post napisao pyerto » 11 Jan 2020, 21:24

Interesuje me da li je neko imao iskustva sa servisiranjem kondenzatora sušilice Gorenje sa toplotnom pumpom. Interesuje me da li je moguće prići kondenzatoru bez nekog lomljenja, rezanja,.. bilo kućišta, plastike i očistiti kondenzator mlazom vode i jednostavno pokupiti sav taj otpad ili je sve to zaliveno pa ne postoji takva mogućnost. Takođe me interesuje da li je jednostavno napuniti sistem freonom. Bilo kakavo iskustvo je dobro došlo.
Recimo konkretno me interesuje za sušilicu GORENJE D9864E
Ista mi radi već 7 godina bez nekoga posebnog održavanja (samo mjenjanje i čišćenje filtera) ali prije ili kasnije moreće ići na remont.
Hvala

Avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 155
Pridružen: 23 Sep 2014, 21:26
Location: sabac
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770
Lokacija: Sabac

Re: Servisiranje kondenzatora sušilice Gorenje sa toplotnom pumpom

Post napisao septembar » 11 Jan 2020, 22:22

Za sad se sve otvaraju,Al mora se raspakovati cela.bubanj ide napolje,osrafi se poklopac poda gde se nalaze izmenjivaci,povadi se sve napolje komplet sa kompresorom I tako ide na pranje.crevom ili keser masinom.punjenje se vrsi preko potisa.dobro izvakumirati I puniti na odredjenu gramazu.naravno bez rada uredjaja..
IMG_20200111_214330.jpg
Panasonik inverter
IMG_20200111_214254.jpg
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1119
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Servisiranje kondenzatora sušilice Gorenje sa toplotnom pumpom

Post napisao sim » 11 Jan 2020, 22:42

Kao sto kolega rece dosad rasklapane i svaka se mogla normalno rasklopiti i povaditi sve napolje. Za ovu operaciju moras 90% masine da rasklopis.
Ciscenje je naravno pozeljno. Oko gasa ne diraj nista ako sve radi ispravno.
SIMkom

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 76
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Servisiranje kondenzatora sušilice Gorenje sa toplotnom pumpom  * REŠENO *

Post napisao pyerto » 12 Jan 2020, 21:26

Prijatelji moji hvala vam puno na ovim konkretnim odgovorima. Čim otopli, prođe ova zima bacam se na remont. Hvala vam od srca, najbolji ste !

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”