Electrolux EWP107200W - Nema centrifuge

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
NikolaM
_
_
Postovi: 10
Pridružen: 12 Sep 2017, 19:38
Location: Bosna i Hercegovina, Prijedor
Specialty: whitegoods

Electrolux EWP107200W - Nema centrifuge

Post napisao NikolaM » 22 Jun 2019, 20:00

Sa elektronskog modula:
Elux. Code 132731201
Approval type Code: EWM0311CA
Boot version: BABA2104
Supplier Code: ELEW031
Produce date: 11/04/25

Masina:
Model: EWP107200W
Type PPH41351
Prod.No. 914906409|00

Radi se o veš mašini koja nije korištena četiri godine. Mušterija je prije nekoliko dana oprala veš dva puta, i poslije toga je mašina stala sa radom.
Zaključa bravu, upali pumpu na nekoliko sekundi i stoji.

Elektronski modul bio je sav oksidirao. To sam sredio. Medjutim nista se nije promijenilo.
Došao sam do zakljucka da je elektronski hidrostat, i stvarno kada sam ga otvorio, sav je bio oksidirao.
Nakon što sam stavio drugi hidrostat AEG mašina koja ima isti elektronski modul, sve je radilo, samo je motor kilavio. Okretao je samo u jednu stranu i nije imao snage.
Onda sam zamijenio ULN2004 jer sam pretpostavio da releji od motora ne odradjuju svoj posao dobro, i dobio sam nakon toga normalju distribuciju, lijevo-desno, i snazno.

Trenutni problem je centrifuga. Kada ukljucim centrifugu, satima okreće lijevo-desno, ali nikada ne pocne da stvarno centrifugira.
Razmisljao sam da mozda ne ocitava sa hidrostata pravu vrijednost, ali opet, kada ukljucim neki program pranja normalno kontrolise primanje vode i grijac.

Da li je neko imao slicno iskustvo, i da li je moguce da bi ipak moglo biti do hidrostata, da ima neku malu gresku.
Da li ima jos nesto na elektronskom modulu sto bi moglo da utice na centrifugu?
Da li postoji jos neki uslov koji mora biti ispunjen?

Unaprijed hvala

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Electrolux EWP107200W - Nema centrifuge

Post napisao junuzovic » 22 Jun 2019, 20:50

Provjeri taho na motoru i magnet, vidš da je na toj mašini sve oksidiralo...

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Electrolux EWP107200W - Nema centrifuge

Post napisao sim » 22 Jun 2019, 22:12

Da pohvalim nacin na koji je postavljena tema i prvi post.
SIMkom

NikolaM
_
_
Postovi: 10
Pridružen: 12 Sep 2017, 19:38
Location: Bosna i Hercegovina, Prijedor
Specialty: whitegoods

Re: Electrolux EWP107200W - Nema centrifuge

Post napisao NikolaM » 23 Jun 2019, 02:07

junuzovic je napisao:
22 Jun 2019, 20:50
Provjeri taho na motoru i magnet, vidš da je na toj mašini sve oksidiralo...
Probao sam sa 100% ispravnim motorom, sa iste mašine, i njegovim tahoom, nista se nije promijenilo. Svakako mislim, da u slučaju da ne čita dobro taho, motor bi divljao, u mom slucaju motor ima lijepu regulaciju brzine.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3136
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Electrolux EWP107200W - Nema centrifuge

Post napisao miodrag popovic » 23 Jun 2019, 11:33

Kada uključiš centrifugu radi pumpa?Uobičajen uslov za start centrifuge je da se prijavi sa hidrostata nivo vode-prazno,nakon tog sigurno neće mešati više levo-desno nego će da krene u jednu stranu sa postupnim povećanjem brzine do zadate.Elektronski ili mehanički hidrostat?Ako je mehanički "lako" možeš simulirati nivooe vode,naravno treba proučiti rad samog hidrostata.Produvao si crevce hidrostata?Uostalom kad ga skineš sa hidrostata treba da očita nivo prazna i da krene u centrifugu.Ako već imaš istu mašinu ukradi cake sa ispravne.

Kako si sredio oksidaciju?
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”