Koncar PR0662CC Slabo izbacuje vodu

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
banertd
_
_
Postovi: 132
Pridružen: 30 Jan 2012, 23:05
Location: Beograd
Specialty: computers

Koncar PR0662CC Slabo izbacuje vodu

Post napisao banertd » 11 Avg 2018, 19:31

Koncar PR 06 62 CC
Basic type BP0647CA1.
Nije radila uopste.Servisirana elektronika.Tacnije Multiturn Switch je jako loseg kvaliteta,ali moze se nekako opraviti.
Radi normalno,ali jako sporo izbacuje vodu.Jedva curka na kraju prikljucka.
Pregledana pumpa osovina ok,nije zapusena ni pumpa ni creva od kamenca,na kraju zalamanja izvadjena i ona lopta iz creva opet isto.
Na kraju skinut ugaoni prikljucak sa kraja creva i pumpa je proradila normalno,ide puno crevo,izbaci vodu ocas posla.
Priljucak je prazan nema kuglice i opruge,cist.A kada se stavi ne ce pumpa da izbacuje vodu???
Prilog
Fotografija-0029.jpg

vlada69
gx
gx
Postovi: 1281
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Koncar PR 06 62 CC Slabo izbacuje vodu

Post napisao vlada69 » 12 Avg 2018, 09:29

Ta opruga je jaka i pravi veliki otpor . Izvadi tu oprugu i ako ima i loptica u njemu , neka bude prazan priključak . Imao sam slučaj i da se tu nakupi prljavština oko te opruge pa se napravi čep.To je stavljeno u priključak da smrad iz kanalizacije ne prolazi u mašinu. U pumpi i crevu uvek ostane vode koja sprečava da smrad prođe tako da slobodno povadio to iz priključka.

Matori2
_
_
Postovi: 155
Pridružen: 22 Feb 2008, 17:43
Location: Srbija
Contact person: milan
Specialty: whitegoods
Lokacija: Dublje

Re: Koncar PR0662CC Slabo izbacuje vodu

Post napisao Matori2 » 13 Avg 2018, 08:59

Zameni pumpu
Kome radionica lici na apoteku, taj verovatno leci elektroniku brufenima....

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Koncar PR0662CC Slabo izbacuje vodu

Post napisao sim » 13 Avg 2018, 11:47

Da li je ulozak filtera kompletan, tj da li nije mozda polomljen?
SIMkom

banertd
_
_
Postovi: 132
Pridružen: 30 Jan 2012, 23:05
Location: Beograd
Specialty: computers

Re: Koncar PR0662CC Slabo izbacuje vodu

Post napisao banertd » 15 Avg 2018, 14:45

Ne bi da se ponavljam,ali:
Rasturen , pregledan i ociscen kompletan sistem za izbacivanje vode,sve je u redu citavo i cisto.Iz ugaonog prikljucka (na slici) izvadjena opruga i kuglica.
A sada novi defekat ove masine:
Odradila besprekorno dva programa.Vracena velika lopta u crevo izmedju bubnja i pumpe.Posao odradnjen odozdo,skidano samo crevo nista drugo,voda ispustena na filter pre operacije.
Nakon paljenja prekidacem za odabir programa istog momenta proradi pumpa i pokusava da izbacuje vodu iako je bubanj potpuno prazan,i nikako se pumpa ne moze ugasiti,radi konstantno bez obzira gde se nalazi selektor programa (sem naravno na poziciju 0).
Ako se stisne Play dugme nakon odredjenog vremena (cca minut,dva) blinka stop lampica
Defektan Triak Z7M za ukljucenje pumpe.Iako se isto meri instrumentom kao i ostala 3.Njegovim premestanjem greska se preselila na ventil za prijem vode.Ne iskljucuje sada taj ventil.
Privremeno opravljena greska ugradnjom Z0103MA triaka,uvrtane nogice ,budz najgori no radi.A potreban je u SMT izvedbi.Zna li ko gde se moze dobaviti.
Posto je neko pre mene lemio po ovoj ploci oko ovih triaka.
Moram da napomenem da sam imao problem probijanja oko lemnih tacaka,usled prisustva lemnog fluxa,iz tinol zice ,ne pasta.Iako sam dobro oribao plocu cetkica nitro izduvano kompresorom,pravilo je sve vise gresaka.
Morao sam da rastavim celo switch kolo ( triake i smt otpore),odmastim komponente nitrom,pripremim tacke,skinem visak svega,legura flux.I na suvo gradjevisnkim kalajem zalemim komponente.Tek tada je dobijen ispravan rad upljavljackog modula.
Pozdrav

banertd
_
_
Postovi: 132
Pridružen: 30 Jan 2012, 23:05
Location: Beograd
Specialty: computers

Re: Koncar PR0662CC Slabo izbacuje vodu

Post napisao banertd » 16 Avg 2018, 16:09

Nasem narodu se klestima trebaju vaditi reci iz usta.Tek posle pola sata razgovora sa strinom sam saznao da je problem sa nekontrolisanim radom pumpe bio i razlog zbog kojeg je masina zavrsila na opravci.
A zapetljanciju napravi i to sto uopste nije davala znake zivota na selektor switch.
Kako god bilo oprao sam dve ture vesa,radi besprekorno.Videcemo koliko dugo ce to trajati.pozdrav

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”