Gorenje WA61061 cudan problem 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
miksontije
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 31 Okt 2016, 19:57
Location: Srbija
Specialty: consumer

Gorenje WA61061 cudan problem

Post napisao miksontije » 27 Dec 2017, 09:46

Juce sam imao jako cudan kvar na ovoj masini i ne mogu da odgonetnem problem. Masina je normalno odradila i kada je zavrsila program pranja i zena je stavila da odradi jos jednom ispiranje,krenula je da zuji i ne mrda. Kada je pokusala da izvadi ves,cim je dodirnula vodu udarila je struja.

E sad krecu cudne stvari za objasniti. Posedujem fid sklopku,koji sam proverio i svuda u stanu gde posedujem utikac sa uzemljenjem,fidovka izbaci kad spojim nulu i zemlju ili nulu i fazu. Znaci ispravna.

Proverio sam napon izmedju kucista ves masine i nule i dobio nekih 100v.
Proverio sam grejac ves masine i otpor mu je 26 oma i nije probio na masu.
Skinuo parice kabla sa kondenzatora i na kablu imam faza-nula 235v,faza - zemlja 86v i nula - zemlja 66v
Zamenio sam kabl novim mislio sam da je nagoreo negde i zamenio i opet isto.
Na kraju merim u uticnici faza - nula 235v,faza - donji pipak uzemljenja 235v,faza - gornji pipak uzemljenja oko 100v. Nema logike... Rastavljam uticnicu i vidim faza i nula povezani dobro,zemlja isto a na nju zavijena jos jedna crna zica.
Uticnica sa 4 zice? Zatim proveravam da li je dodata zica nula ili zemlja. Zujalica na unimeru ne zuji ni prema nuli ni prema zemlji. Znaci nije u kratkom spoju sa njima. Napon izmedju nule i zemlje je na primer 0.8v a izmedju nule i te zice je manji za nekih 0.1 - 0.2v.
Otpor izmedju te zice i uzemljenja je oko 20k oma i konstantno raste,nisam ni uspeo da izmerim jer varira a merio sam 30tak sekundi. U kupatilu jos imam grejalicu i bojler. Ta zica nije spojena ni na njih-kao masa i to sam proverio jer sam posumljao da je neko izvlacio dodatnu zemlju za neki uredjaj. Probao sam u isto vreme da ukljucim i bojler i grejalicu da rade da vidim da kojim slucajem njihova faza ne probija na tu zicu,nije ni to.
Ves masina i dalje zuji i ne radi,zuji u donjem delu. Tu cetvrtu zicu sam razvezao od uzemljenja i sad je uticnica povezana bez nje i na kucistu ves masine nema napona.

Jel se nekom desilo u karijeri da naleti na ovakav slucaj?
Sta je moglo da probije i da ode na kuciste? Zasto sada vise nema napona na kucistu jer ako je negde na ves masini probila faza na masu, kako se sad nakon nekog vremena to ne vidi? Zasto fidovka nije izbila?

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Gorenje WA61061 cudan problem

Post napisao ROAMER » 27 Dec 2017, 12:13

Samo jedna stvar. Fidovka NE MORA BITI ispravna ako izbaci kada KRATKO spojis nulu ili fazu sa uzemljenjam. Osnosno to nije ispravan test. Ako je fidovka od 30mA, a ona izbacuje tek na recimo 200mA. Dali je to ispravna fidovka? Ne zaj*bavajte se sa kvazi testovima fid sklopki ljudi !!!!!

Kako znas da ti grijac ne probija na uzemljenje?

Po tome sto si opisao tebi tu uzemljenje nekako "pliva" odnosno nije dobro uzemljeno.
Dali je radjeno sta na instalaciji skoro?
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

miksontije
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 31 Okt 2016, 19:57
Location: Srbija
Specialty: consumer

Re: Gorenje WA61061 cudan problem  * REŠENO *

Post napisao miksontije » 27 Dec 2017, 14:43

U masini je zaglavila pumpa za vodu i zato nije htela da radi,vec je zujala. To je danas otklonjeno i masina radi.
Zadnja izmena: sim, dana 29 Dec 2017, 00:31, ukupno menjano 1 put.
Razlog: obrisan nepotreban deo

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”