Gorenje W9865E primanje vode 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
dodig
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 219
Pridružen: 09 Jul 2009, 13:06
Location: Mostar-Međugorje
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao dodig » 23 Nov 2017, 05:30

Aparat je ok.Ako smatraš da nešto nije u redu pozovi ovlašteni servis.Napomena aparat je još pod garancijom.

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao bimba1958 » 23 Nov 2017, 08:52

upravo si dobio pravi odgovor!nemoj da se mucis,posto je aparat je ok i jos uvek u garanciji zovi ovlasceni servis. :-( :? 01ziveli
Zadnja izmena: bimba1958, dana 23 Nov 2017, 14:55, ukupno menjano 1 put.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao Stolle » 23 Nov 2017, 12:12

Imaš li u meniju podešavanje za dodatnu količinu vode? Pa da probaš i tako.
Inače, bilo je na TV, zaštita potrošača, neka GORENJE WM, ne znam model, žalila se žena da joj je veš polusuv i da se ne opere dobro. To su proverili ovi iz zaštite potrošača. Zatim je dolazio servis i rekli su da je sve u redu.
U redu malo sutra. Ali nisu popuštali, tako treba, sve je u redu, a veš polusuv. Na kraju su ipak dali novu mašinu, "iz ljubaznosti", iako je njihov zaključak bio da je sa mašinom sve u redu.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao sim » 23 Nov 2017, 12:35

SIMkom

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 430
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao bracans » 23 Nov 2017, 12:47

Taj sistem uks stvarno produzava jedno vreme (odredjeno) da bi se dobro rasporedio ves, dobro je objasnio sta je za a sta protiv tog sistema rasporedjivanja vesa, uz to ove ves masine su predvidjene da zadovolje neke stroge evropske standarde, koje takodje zavise od tvrdoce vode. Nesto sto kod nas nije standard, pa negde imamo tvrdu, negde meku, negde industrijsku potrosnu vodu... Lako je bilo u staro vreme kada elektronika nije sve kontrolisala, pustis toplu vodu u ves masinu i skratis vreme rada grejaca, ubacivano praska, omeksivaca nepoznatog kvaliteta sa koje cim, pa su stare masine sve gutale, ali... Ali ajde ti to objasni musteriji. Da jos dobijes po :oklagija
Opet neki citat iz Gorenja samo na engleskom, ko ne razume, google translator. Komplikacije sa proizvodima siroke potrosnje su povezane sa sve vecom teznjom ocuvanja zivotne sredine, iz ugla potrosackog drustva tesko je dati smislen odgovor na sve inovacije.
1. Punjenje vodom
WATER FILLING
Water filling mostly depends on method of water level measuring. Pressure switch is used for basic detection
and water table is needed. There are factors of filling time to level 1 and they are used to determinate time
filling. Second method is usually with water level sensor and the wash table includes factors in mmH2O. The
most precise method uses water level and flow sensors and they are used to achieve the best energy
consumption performance.
2. Universal stability control (UKS)
Na stranici 44 korisnickog uputstva za ovu masinu, koji sam postavio u temi pise o UKS pojednostavljeno.Evo detaljnije objasnjenje UKS za ovu masinu.
Each washing program consists of a variety of rinses with spin cycles, which are adjusted according to the selected program and active options. This means that in any program includes several spin cycles in some programs with active additional functions up to 5.
Spinning cycle is carried out in stage of rinsing. In case of unfavorable load (too eccentric) for each spin cycle these is more experiments to distribute it.
Spin cycle after 1. rinsing - max. 15 number of distribution attempts.
Spin cycle after 2. rinsing - max. 15 number of distribution attempts.
Spin cycle after 3. rinsing - max. 15 number of distribution attempts.
End spin cycle - max. 30 number of distribution attempts.
The duration of the washing program on the display is takes into account only one distribution for one spin cycle. Distribution in the washing program are necessary to achieve the proper distribution of laundry. Unsuitable distribution of the laundry means that the eccenter is present in the drum of the washing machinec, according to its value, conditions for achieving the maximum speed are set. Depending on the measured value of the eccenter drum washing machine using a special algorithm UKS (universal stability control) determines the number of distributions, the progress of the individual spin cycle and maximum speed.
Multiple repetitions of distribution are carried out with the aim of achieving the highest possible max. spin speed. For smaller loads (eg. one towel, one sweater, etc.) or material which is by its geometric properties virtually impossible to spread evenly around the circumference of the drum washing machine can result in a large number of distributions, which in turn leads to excessive prolongation of washing programs.

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 23 Nov 2017, 14:26

Stolle je napisao:Imaš li u meniju podešavanje za dodatnu količinu vode? Pa da probaš i tako.
Inače, bilo je na TV, zaštita potrošača, neka GORENJE WM, ne znam model, žalila se žena da joj je veš polusuv i da se ne opere dobro. To su proverili ovi iz zaštite potrošača. Zatim je dolazio servis i rekli su da je sve u redu.
U redu malo sutra. Ali nisu popuštali, tako treba, sve je u redu, a veš polusuv. Na kraju su ipak dali novu mašinu, "iz ljubaznosti", iako je njihov zaključak bio da je sa mašinom sve u redu.
Ima opcija dodatna količina vode gdje sa 73 litre skače na 83 litre ukupne potrošnja ali kako mislim da se to odnosi fizički ne na veći volumen nego na dodatna ispiranja. Možda i nisam u pravu ali sam siguran da za predpranje koristi uvjek istu količinu jer je vremenski interval pretpranja potpuno isti i sa normalnim i sa dodatnom količinom vode. Apsurd je da 12 sekundi ide voda u posudu sa praškom a 40 u posudu u kojoj nema praška. Da je neispravan presostat, senzor nivoa vode bilo šta onda bi mašina brkala i na drugim programima a ona na njima radi skroz korektno, bez greške. Kao da mu je programer u programu zapisao pogrešan tajming u tom programu za predpranje.
Pa ovi iz Gorenja da su pametni trabaju takve mašine još da otkupljuju od ljudi i da iz njih uče sve njihove promašaje i greške.
Izgleda da ću i ja sebe gledati u sledećoj epizodi zaštite potrošača.
Nema toga FIZIČARA, MATEMATIČARA, INŽENJERA,PROGRAMERA,..koji me može ubjediti da je 12 sekundi dovoljno da pokupi sav prašak pa da je i bebi puder. To vam je kao da sa litar vode trebate oprati automobil

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao bimba1958 » 23 Nov 2017, 15:08

zajebano.ti se mucis da popravis svoju masinu,a sta mislis da si na nekoj tudjoj-stranka,i kako sad ti njoj da objasnis,prvo kako da potrosis 3 kg praska koji nije tvoj,drugo toliko vode da potrosis i budes kod nje na primer 5sati,,gubis vreme i zivce, i na kraju kazes fabricka greska,dali ce da ti veruje ili ce da kaze da pojma nemas i da si los majtor i .......lepo Sim rece:decije bolesti , da bilo je lako sa starim masinama,sve ti je bilo ocigledno,a sad su nam stavljena muda u procep,kako li je kolegama elektronicarima.Ovo pisem bez zelje da ikog od kolega omalovazim,vec prateci ovu temu samo razmisljam koliko se svi trudite i bas me interesuje sta ce do kraja biti,jer puno toga je cudno. 01ziveli 01ziveli 01ziveli
Zadnja izmena: bimba1958, dana 23 Nov 2017, 15:13, ukupno menjano 1 put.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao Stolle » 23 Nov 2017, 15:13

Treba da ima i viši nivo vode i dodatno ispiranje. Ali to opet nema veze sa vremenom za koje ide voda. :-(
Pošto i ja "perem", stavljam bolje deterdžente a koristim i tečne, ne ostaje ništa u posudi.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

vlada69
gx
gx
Postovi: 1283
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao vlada69 » 23 Nov 2017, 17:25

Evo Stole ti je ponudio rešenje da pređeš na tečni deterdžent.

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 23 Nov 2017, 18:22

Kakve sam sreće trenutno kod mene bi se i taj tečni deterdžent zaglavio u posudi :roll:

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1169
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao jaro » 23 Nov 2017, 19:33

Kao sto rece veliki R: imam resenje-sipaj koliko hoces praska u ves (bubanj)!
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao ledinci » 24 Nov 2017, 15:38

Stolle je napisao:Imaš li u meniju podešavanje za dodatnu količinu vode? Pa da probaš i tako.
Inače, bilo je na TV, zaštita potrošača, neka GORENJE WM, ne znam model, žalila se žena da joj je veš polusuv i da se ne opere dobro. To su proverili ovi iz zaštite potrošača. Zatim je dolazio servis i rekli su da je sve u redu.
U redu malo sutra. Ali nisu popuštali, tako treba, sve je u redu, a veš polusuv. Na kraju su ipak dali novu mašinu, "iz ljubaznosti", iako je njihov zaključak bio da je sa mašinom sve u redu.
Da se nadovezem jer sam ja licno ucestovao u ovome tj ova prva gospodja problem sa uks...
Referentne vrijednosti koje dobijes kao pravilne tj koje znace pravilan rad nekog uredjaja i na osnovu kojih ti kao serviser utvrdjujes da li je uredjaj ispravan ili nije su bile takve da je sve radilo prema zadanim normama sto bi znacilo nema greske. To sad sto stranka smatra da to nije pravilan rad to je nesto drugo,ona je se inace zalila da vraca vrijeme,da produzava ciklus pranja,sto je i bilo tacno a isto to stoji u upustvu da moze doci do promjene trajanja ciklusa pranja (da ne citiram),nije ta masina napravljena samo jedna nego je bila citava serija tih masina, a i kod svih drugih proizvodjaca dolazi do promjene trajanja programa(vise razloga),a da je bila serija losa sigurno bi bile povucene i sve ostale. Razlog iz kog je zamjenjena masina meni licno nikad nije bio jasan,da li je cilj bio marketing ili sta drugo to nisam siguran.
U svakom slucaju pratim post od pocetka ako smatras da tvoja masina nije ispravna najpametnije ti je da se obratis servisu,ono sto sam siguran da ukoliko ima problem servis ce otkloniti isti, mozda ima neka tehnicka ispravka koja je nama nepoznata sto nije iskljuceno, posebno kod prvih serija novih modela gdje se znaju dogotiti neki propusti ali koji se uspjesno resavaju naknadno....

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao Stolle » 24 Nov 2017, 15:51

U stvari, vratili su joj pare, kako se vidi na videu, nisu zamenili mašinu.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1169
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao jaro » 24 Nov 2017, 17:23

To je problem cele te serije, kako kazes.
Ima stranki koje primete da nesto nije ok kad remen spadne zbog unistenih lezajeva npr, i one su u vecini, a imas i ove druge sto samo u masinu gledaju, i kad dozlogrde servisu, onda ih jedino mozes parama zadovoljiti, davno mi se to desilo cak i posle isteka garancije...!
I resen problem, kad naprave drugu seriju, sa drugim softverom, onda ima manje zalbi.
Kazem strankama: skoro svaki novi uredjaj ima 2 stvari bolje nego prethodni, a 3 gore...
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

obodin
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 64
Pridružen: 02 Apr 2016, 23:39
Location: Trilj
Warranty service: Sinclair, Mitsubishi, Gree, Azuri
Contact person: Pave
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao obodin » 24 Nov 2017, 18:23

Da tako prima vodu koliko me sluzi pamćenje ali nakon 10-15 min opet nadolije kad izvaga veš

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 25 Nov 2017, 15:05

Ova moja primi samo tad i poslje ništa više, a šta bi mi i značilo i da primi kad se ostatak praška za tih 15 minuta već polustvrdne, homogenizuje.

Nakon svih analiziranja i sveukupnog mog ličnog znanja i ne znanja ja sam definitivno zaključio da proizvođači mašina za veš NEMAJU POJMA ! Globalizacija i nova tržišna ekonomija, marketing su glavni krivci što ni jedna veš mašina u potpunosti nije pouzdana. Svi inženjeri, tehničari, majstori, programeri koji učestvuju u stvaranju jedne mašine jesu ekstra majstori svako u svojoj stuci posebno ali svi zajedno su "gola karina" (oprostite na vulgarnosti) kao što se vidi na primjeru recimo ove moje mašine. Gorenje nije smjelo na tržište izbaciti veš mašinu bez STROGOG prethodnog testiranja. Ako sam ja kao pojedinac u zadnjih 10 dana koliko se jebem sa ovom mašinom potrošio 5 kila Austrijskog praška + 100 kubika pitke vode da bi došao do svog zaključka kojeg mogu da potpišem onda je i Gorenje moglo malo bolje da vodi računa o svojim proizvodima.
Evo kako Gorenje (a i svi ostali rade): Dizajn mašine rade im Slovaci, bubanj im projektuju Njemci, softver im se pravi u Velikoj Britaniji, vrata im se prave u Poljskoj, staklo za vrata se pravi u Kini, bravice, presostati, hudrostati, kurcostati im se prave u Sloveniji,... zatim svu tu skalameriju spajaju majstori u fabrici koji svu tu skalameriju iz raznih fabrika treba da uštimaju da funkcioniše kao jedan organizam a to je NEMOGUĆA MISIJA jer su svi djelovi komercijalni a ne striktno projektovani za tu i tu mašinu taj i taj model za tog i tog proizvođača.
U mom slučaju konkretno softver za predpranje na 95 pamuk NIJE NAPRAVLJEN DOBRO kao što sam rekao jer je za uzimanje praška dao samo 11 sekundi. Ali naravno Gorenje je taj softer platilo 1000 000 eura, garancija prošla, ta softverska firma možda i ugašena i ćorak nemaš kome da se žališ i nek prođe kako prođe.
Mene je cijelo vrijeme u ovome mome slučaju interesovalo kako mašina određuje da na programu pretpranja 95 pamuk izračunava da vodu uzima samo 11 sekundi. Nekad 13 a nekad 13,5, a nekad 11,5... uglavnom između 11-15 sekundi. Znam da je u igri SOFTVER ali pošto je vrijeme promjenjivo ZNAM da je u igri još neki fizički element (presostat, senzor, ovaj kurac, onaj kurac,..)
Skužio sam i da ova moja mašina W9865E nema nikakvu vagu za vaganje veša i nikakav senzor za težinu veša, sve je to marketinški trik Gorenja.

A sada ću objasniti kako sam došao do zaključka testiranjem:
1. Kada je mašina prazna punjenje vodom traje recimo 18-20 sekundi što je hajde da kažem DOVOLJNO
2. Kada je mašina puna, punjenje se rapidno smanjuje na 11-12 sekundi što NIJE DOVOLJNO.

ZAKLJUČAK: Mašina zna razliku između praznog bubnja i punog bubnja
PITANJE: Kako mašina zna ?
MOJ PRVI ODGOVOR: Pošto sigurno nema vagu zna na osnovu pritiska, zapremine bubnja odnosno za računanje koristi informacije iz hidrostata i senzora nivo vode !

MOJ ODGOVOR NIJE BIO TAČAN a na to sam došao sledećim eksperimentom:

1 Pustio mašinu da radi na prazno i izmjerio vrijeme punjenja na 18 sekundi
2. Ubacio veš u mašinu i izmjerio vrijeme punjenja na 11 sekundi.
Jedini fizički kontakt sa bubnjem mašine imaju dva pasivna elementa i to CRIJEVO HIDROSTATA i REMEN MOTORA.
NAJVAŽNIJI DIO EKSPERIMENTA:
3. Otkačio sam remen od bubnja i ponovio sam testove 1. i 2 (prazna mašina, puna mašina)
Rezultat u oba slučaja je bio 18 sekundi.
GLAVNI ZAKLJUČAK: Težinu veša , napunjenost mašine ne računa nikakav JEBENI SENZOR, VAGA, HIDROSTAT, SENZOR NIVOA VODE, LASER, ČIP,...

GLAVNI SENZOR JE REMEN KOJI OPTEREĆENJE BUBNJA PRENOSI NA MOTOR U KOJEM IMA UGRAĐEN AKCELERATOR, pa na osnovu VIBRACIJA, LUPANJA VEŠA O BUBANJ, opterećenja pokretanja motora signalizira elektronici da je mašina puna, prazna, poluprazna koja na osnovu ti informacija izračunava vrijeme i dozu vode da ne bi preopteretila bubanj.
Ako je bubanj prazan normalno nema ni lupanja ni opterećenja motora. Akcelerator šalje info da je bubanj prazan.
Ako stavimo 8 kila odjeće akcelerator na osnovu opterećenja, tumbanja šalje info da je mašina opterećena i onda mašina dozora MALU količinu vode (11 sekundi) da jadna ne bi preopteretila motor iznad deklarisanog.
Istim razlogom i da stavimo manju količinu veša recimo 2 kile uz uslov Loš remen, loš amortizer, u bubnju će se itekako osjetiti veliko tumbanje pa akcelerator će pomisliti da je u mašini opet 8 kila veša i opet će dozirati malu količinu vode (11 SEKUNDI). Akcelerator mjeri energiju motora (naprezanje) pa na osnovu toga šalje info elektronici o napunjenosti pa samim tim i doziranju. Na energiju motora znatno utiče ne samo stvarna napunjenost nego i krutost remena, kvalitet amortizera, ... xxxx faktora, znači bubanj može biti prazan a ako je amortizer oštećen elektronika će dobijati info da je mašina puna.

vlada69
gx
gx
Postovi: 1283
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao vlada69 » 25 Nov 2017, 16:20

Moguće je da procesor na osnovu struje koju povuče motor računa kolika je količina veša u mašini. Motor kad nije opterećen manje povuče struje odnosno više kada se optereti. Tako je bar moje razmišljanje , možda nisam u pravu da radi na tom principu.

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao bimba1958 » 25 Nov 2017, 16:24

na sta mislis kad kazes akcelerator,i gde se nalazi?? znam da je na motoru taho generator,ili se ja nisam susretao sa takvi masinama-motorima. :pivopije:
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
dodig
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 219
Pridružen: 09 Jul 2009, 13:06
Location: Mostar-Međugorje
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao dodig » 25 Nov 2017, 18:45

Ako si Perilicu isprobao bez veša normalno je da predpranje prima kako si izmjerio 12s.Kad je aparat opterećen primat će vodu 3x po 12s.

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 25 Nov 2017, 21:00

Kod mene ako je prazna prima normalno vodu dovoljno da bi pokupila sav prašak a ako je puna vrijeme punjenja je 12 sekundi a ako je bas napunjena vrijeme je još kraće.
A 12 sekundi je mogao projektovati samo TOTALNI IDIOT, to bi funkcionisalo samo uz pritisak vode od 200 atmosfera.
Meni je KLJUČNO da prvi put kada prima vodu da je primi dovoljno da pokupi prašak ( normalna količina vode i dovoljno vremena) a poslje ako hoće nek prima vodu 10 puta ili ni jednom, njena stvar.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”