GORENJE WA50050 lezaji motora 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

GORENJE WA50050 lezaji motora

Post napisao spagagz » 20 Apr 2017, 19:58

Riknuli mi lezajevi na motoru.Zna li neko koji su i da li se odvrce remenica na osovini i kako?

tubeles
_
_
Postovi: 32
Pridružen: 26 Sep 2012, 20:50
Location: vrsac
Contact person: milan

Re: GORENJE WA50050 pale se sve lampice (rijeseno)

Post napisao tubeles » 20 Apr 2017, 20:28

Zavisi od kojeg proizvodjaca koristi motor, obicno idu lezajevi 6202 oba ili 6202 i 6201. Asto se tice remenice to se uglavnom izbija sa hidraulicnom presom retko koja moze da se skine sa radapcigerom , nijedna se ne odvrce. Posao koji zahteva dosta iskustva i strpljenja.

vlada69
gx
gx
Postovi: 1283
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: GORENJE WA50050 pale se sve lampice (rijeseno)

Post napisao vlada69 » 20 Apr 2017, 20:37

Nisam siguran za ležajeve ali mislim da su 6202 . Remenica se ne odvrće već se svlači. Nabijena je na vruće što znači da je moraš zagrejati i pomoću radapcigera svući. Moraš imati dobar radapciger i brener i gledati da što manje zagreješ osovinu , znači paziti što više možeš da zagrevaš samo remenicu jer je preklop par stotih delova milimetra. Bez zagrevanja nemoj ni pokušavati jer se ne može svući. Ako ne uspeš da svučeš remenicu ili nemaš brener i odgovarajući radapciger odnesi da ti to zameni majstor koji popravlja-vikluje motore , oni imaju taj alat.

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: GORENJE WA50050 pale se sve lampice (rijeseno)

Post napisao spagagz » 20 Apr 2017, 22:03

Hvala na odgovorima,imam nekih alata na raspolaganju pa ću da probam.Javim sta sam uradio.

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: GORENJE WA50050 pale se sve lampice (rijeseno)

Post napisao junuzovic » 21 Apr 2017, 15:47

Bez dobre i jake prese ne treba ni pokušavati...

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: GORENJE WA50050 pale se sve lampice (rijeseno)  * REŠENO *

Post napisao spagagz » 21 Apr 2017, 18:42

E ovako da malo pojasnim.Remenica i osovina su na nutove,deklo je pertlovano.Prvo se borerom skinu nitne sa dekla i rastavi se motor.Treba osmirglati osovinu od lezaja do remenice.Lezaj se zakaci sirim radapcigerom,dvokrakim i povlaci se do remenice.Ja sam remenicu predhodno naprskao sa WD40.Sad se povlaci i lezaj i remenica zajedno i sve ide bez problema,lako se svuce.Zadnji lezaj da bi se skinuo treba nitnu na magnetu TG zbrusiti na tocilu,zatim borerom skinuti ostatak glave.Magnet se svuce rukom,lako.Osovina nitne je takodje sa nutovima i ona se odsjece do osovine rotora.Borerom 4mm se zabusi osovina rotora cca10mm,i ureze se navoj za saraf kojim se kasnije dotegne magnet.Voditi racuna o polozaju lezajeva posto nisu nabijeni do kraja osovine od prilike 10mm lufta od kraja.Na prednjem deklu ima feder podloska,paziti da se ne izgubi.Remenicu sam nabio na stegi,voditi racuna da ravno stoji i onda se lako nabije.Sve u svemu 2 h posla.
Zadnja izmena: spagagz, dana 21 Apr 2017, 23:41, ukupno menjano 1 put.

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: GORENJE WA50050 pale se sve lampice (rijeseno)

Post napisao junuzovic » 21 Apr 2017, 20:20

Ja sam danas jedne ležajeve mjenjao i sa mojom presom od 5tona nije išlo. Odnio sam rotor kod viklera i sa presom od 15tona odradilo se nez problema. Znači stvar je od slučaja do slučaja a radapcigerom nijednu nisam uspio skinuti...

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: GORENJE WA50050 lezaji motora

Post napisao sim » 21 Apr 2017, 21:42

Veoma je tesko da se na tim motorima skine remenica bez prese. U vecini slucajeva bez prese se ne moze skinuti nego samo jos i ostetiti. Takodje presom je i najbolje ponovo namestiti lezajeve i remenicu.
SIMkom

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: GORENJE WA50050 lezaji motora

Post napisao spagagz » 21 Apr 2017, 23:41

Zaboravio sam da napisem da su lezajevi 6202x2.Kolege svaki posao zna da se podrepi.Ovaj moj je isao k'o podmazan,i ako je poprilicno zardjao :tooo:

ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: GORENJE WA50050 lezaji motora

Post napisao ledinci » 22 Apr 2017, 23:31

Cisto da dodam da ako nemate iskustva sa time ne pokusavajte,ja takodje imam malu presu pravljenu i nisam uspio ni jednu remenicu da svucem i odavno vise i ne pokusavam a nije ni vrijedno vremena,rasklopim motor odnesem rotor vikleru i miran....

vlada69
gx
gx
Postovi: 1283
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: GORENJE WA50050 lezaji motora

Post napisao vlada69 » 23 Apr 2017, 10:40

Slažem se da je sa hidrauličnom presom naj lakše skinuti remenicu , obično to uradi majstor koji vikluje motor pa ukoliko je loš neki ležaj on ih i zameni. Takođe i neka remenica se skine lakše a neka teže . Ja nemam presu već skidam remenicu radapcigerom koji sam napravio samo za tu namenu uz prethodno zagrevanje brenerom ali treba malo vežbe da se zagreje samo koliko treba. Do sada sam nekoliko remenica skinuo a samo jednu nisam uspeo i to sa motora od neke BOSH veš mašine pa sam nosio da se skine sa presom.
radapciger.jpg

Avatar
nase
_
_
Postovi: 99
Pridružen: 07 Feb 2008, 22:57
Location: Pehcevo
Contact person: Daniel Stefanovski
Specialty: whitegoods
Lokacija: MACEDONIJA
Kontakt:

Re: GORENJE WA50050 lezaji motora

Post napisao nase » 10 Feb 2018, 08:13

gde mogu da kupim ovi radabciger vo Makedonija ili nekim sajtovima?
D.O.O. Alfa Elektektrothenika - Pehchevo, Republika Makedonija e ovlasten servis za bela tehnika i razladni uredi

vlada69
gx
gx
Postovi: 1283
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: GORENJE WA50050 lezaji motora

Post napisao vlada69 » 10 Feb 2018, 21:12

Nađi neku mašinsku radionicu gde imaju strugove i glodalice. Ovaj moj radapciger je napravljen u jednoj takvoj radionici. Ne znam da li ima ovakav da se kupi .

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”