Indesit WIN600 problem blaga centrifuga 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
gorank79
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 09 Feb 2017, 20:07
Location: Montenegro -Tivat
Specialty: consumer

Indesit WIN600 problem blaga centrifuga

Post napisao gorank79 » 09 Feb 2017, 21:11

Postovanje,potreban mi je dump za indesit win600 (EU) 46464620100 s/n 710226277, naime problem je u tome sto masina zaglavi pred sami kraj na blagoj centrifugi i tako radi do beskonacnosti,ako prebacim na program ispiranja i centrifuge i tamo isto zaglavi,jedino rijesenje dosad koje je funkcionisalo je da kad zaglavi pritisnem i drzim tipku za start dok ne resetuje ciklus pa onda prebacim na poseban program predpranja i centrifuge ugasim iz zida pritisnem i drzim tipku za paljenje i ukljucim u struju i nepustam taster sve dok neblinknu sve lampice i onda normalno pokrenem predzadnja 2 ciklusa i odradi ih sa brzom centrifugom. Motor i tahogenerator su ispravni kao i magnet na njima,koliko sam citao po forumima problem je cest i problem je do dumpa kojeg nemogu nigdje da nadjem ili mozda odgovara od nekog drugog tipa indesit vesmasine. Unapred zahvalan!!!

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Indesit WIN600 problem blaga centrifuga  * REŠENO *

Post napisao sim » 10 Feb 2017, 23:22

Obradi kolektor elektromotora.
Izduvaj motor od ugljene prasine.
SIMkom

vlajkosdb
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 541
Pridružen: 27 Jun 2007, 06:23
Lokacija: NOVI SAD

Re: Indesit WIN600 problem blaga centrifuga

Post napisao vlajkosdb » 11 Feb 2017, 07:27

Postavi tvoj damp ovde ,da vidim dali je ispravan,...takodje mislim da prvo treba da servisiras motor,kako ti je kolega sim savetovao,...

gorank79
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 09 Feb 2017, 20:07
Location: Montenegro -Tivat
Specialty: consumer

Re: Indesit WIN600 problem blaga centrifuga

Post napisao gorank79 » 11 Feb 2017, 10:02

Kolege,to je prvo sto sam uradio,tj 6-puta sam ga vadio i cistio kolektor,vadio cetkice brusio,sve je ok,mjenjao sam magnete sa tahogeneratora,ispitivao taho...sve OK,da poludis... jedno vrijeme je poslije reseta radila sa brzom centrifugom,a sada samo na guranje... kad zavrsi program kuvanja i dodje do blage centrifuge pred sami kraj programa(neuzme jos omeksivac) treba da iz spore centr. prebaci na brzu,ona tu zaglavi do u beskonacnost,a onda slijedi reset ciklusa na "play"dugme pa prebacivanje na pojedinacni program ispiranja(koji sadrzi ispiranje i centrifugu tj.zadnja 2 procesa) pa onda gasenje kabla iz struje pa drzanje "ON" dugmeta uz istovremeno guranje kabla u steker dok neblinknu sve lampice i onda start masine na taj pojedinacni program i to svaki put odradi sa brzom centrifugom bez greske!!! Pokusat cu danas sa kolegom elektronicarem da mi izvuce dump iz nje pa da pogledate ili popravite tako da mozemo ubacit i u dump sekciju jos jednu indesit masinu.

spalito
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 23 Nov 2018, 21:56
Location: Serbia
Specialty: whitegoods

Re: Indesit WIN600 problem blaga centrifuga

Post napisao spalito » 04 Nov 2019, 18:51

Pozdrav imam isti problem sa istom masinom i ne znam kako da ga resim ?! Da li je neko imao ovakav problem i kako ga je resio ?

spalito
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 23 Nov 2018, 21:56
Location: Serbia
Specialty: whitegoods

Re: Indesit WIN600 problem blaga centrifuga

Post napisao spalito » 04 Nov 2019, 19:19

Ploca nema 24cxx memoriju i program se direktno iscitava iz procesora pa ga stoga ne mogu skinuti i okaciti kako bi ga videli !

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3662
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Indesit WIN600 problem blaga centrifuga

Post napisao cubica » 04 Nov 2019, 19:59

ako mozes iz MCU MC9S08GB60(mask 3L31R) ili MC9S08GB60A(mask 4L11Y) da iscitas pa da uporedimo sa orig..ili ako ima neko od ovlascenih blizu tebe pa da ih zovnes da sa WM interfejsom direktno upisu na masini po serijskom broju...

ali....ja mislim da to nije do elektronike...inace, setio bih se sigurno da sam imao takav problem. To ce pre da ti bude do motora...ipak !
Hajde ti prvo ocisti kolektor, imas one cetke krede za to posebne ili vec vidi se snadji kako ces...posle toga procisti nutove dobro, obavezno. I nije lose i da zamenis cetkice, ali samo sa originalnim!!!
Ili ako ti je lakse, nadji sa druge i ubaci ceo motor drugi pa da vidimo!

cuby
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

spalito
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 23 Nov 2018, 21:56
Location: Serbia
Specialty: whitegoods

Re: Indesit WIN600 problem blaga centrifuga

Post napisao spalito » 04 Nov 2019, 21:33

Pozdrav , ocistio lamele kolektora, bile su pune , zamenio cetkice - bile su istrosene 2/3 i pusto sada cekam prvu centrifugu na ispiranju kada je inace ranije radila do beskonacnosti , javljam nesto kasnije ,hvala na savetu .

spalito
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 23 Nov 2018, 21:56
Location: Serbia
Specialty: whitegoods

Re: Indesit WIN600 problem blaga centrifuga

Post napisao spalito » 04 Nov 2019, 22:39

Odradila je pranje do kraja bez problema , sutra cu pustiti jos jednom da probam kako bi siguran . Pozdrav

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3662
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Indesit WIN600 problem blaga centrifuga

Post napisao cubica » 05 Nov 2019, 15:27

jesi stavio orig cetkice?
cuby
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”