Gorenje veš mašina W9865E - ERROR 0 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Gorenje veš mašina W9865E - ERROR 0

Post napisao pyerto » 02 Nov 2016, 23:37

Poštovani,
Da li neko zna šta označava greška ERROR 0 kod veš mašine GORENJE W9865E ?
Ovo je prvi problem koji mi se javio na ovoj mašini nakon 3 godine korišćenja. Mašina prima veći nivo vode i onda ispiše ERROR 0. Otvorio sam mašinu produvao presostat i nakon ovoga par puta je radila normalno a onda opet error 0. Uključio sam poslje program za samočišćenje 95 stepeni i nakon toga ove smetnje više nema. Moguće je da se od praška zaprljalo nešto ..
Prilog
Fotografija0276.jpg
Izgled displeja ERROR 0

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 430
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje veš mašina W9865E - ERROR 0

Post napisao bracans » 03 Nov 2016, 13:45

Tu gresku nisam nasao u njihovoj tablici gresaka, art.broj, tip i model pa da ponovo pogledam, ove masine imaju hidrostat i senzor nivoa vode, slike u prilogu 01emoticon-photo
Prilog
hidrostat.jpg
senzor nivoa vode.jpg

obodin
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 64
Pridružen: 02 Apr 2016, 23:39
Location: Trilj
Warranty service: Sinclair, Mitsubishi, Gree, Azuri
Contact person: Pave
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje veš mašina W9865E - ERROR 0

Post napisao obodin » 03 Nov 2016, 17:27

Error 0 i error 22 mi je javljalo. Elektronika je bila. Navodno greska softvera. Prominio sam je i proradilo je u mome slucaju

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 430
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje veš mašina W9865E - ERROR 0

Post napisao bracans » 04 Nov 2016, 07:54

Error 22 je greska bravice na vratima, vrata ili elektronike, to sam nasao u tablici gresaka za w9865e

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje veš mašina W9865E - ERROR 0

Post napisao pyerto » 04 Nov 2016, 08:43

ART No: 392259/04 TYPE: PS10/45167 MODEL; W9865E su podatci.

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje veš mašina W9865E - ERROR 0

Post napisao pyerto » 04 Nov 2016, 09:05

Na istoj mašini vezano za bravicu mi se dešavalo sledeće. Kada odaberem program i startujem mašinu prvo se čuje kratki pisak i na displeju se pokazivač vremena pranja samoresetuje kratko (pola sekunde) i mašina normalno startuje. Znači kratki pisak i mašina normalno nastavlja. Promjenom bravice mašina je radila normalno. Znači bravica nije crkla potpuno nego je već imala znakove crkavanja. Ovo samo pišem radi iskustva ako nekome zatreba.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 430
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje veš mašina W9865E - ERROR 0

Post napisao bracans » 04 Nov 2016, 10:59

Error 10 je za nivo vode, crevo do hidrostata i senzora nivoa vode, jel blinkaju LED diode kad se pojavi greska? model iz 2012 ima dva hidrostata i jedan senzor, vec u 2013 stavljaju jedan hidrostat i jedan senzor. 3woman_beating

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje veš mašina W9865E - ERROR 0

Post napisao pyerto » 04 Nov 2016, 11:55

Da sve tri diode blinkaju uz ispis error 0. Ovaj model ima dva hidrostata i jedan senzor vode.

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje veš mašina W9865E - ERROR 0

Post napisao pyerto » 10 Nov 2016, 08:30

Danas opet smetnja ERROR 0 i prekomjerno punjenje vodom! Radiće macola 3woman_beating

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje veš mašina W9865E - ERROR 0  * REŠENO *

Post napisao pyerto » 11 Jan 2017, 14:10

Pozdrav svima, nakon dužeg gatanja ovoga problema našao sam u čemu je problem i uspješno ga riješio, naravno uzrok je bio jako GLUP i jednostavan.
Naime, gumeno crijevo hidrostata koje je spojeno od kazana pa do račve prema hidrostatu je fabrički pričvršćeno za kazan (uglafljeno u plasticne utore).
Kako mašina prilikom rada a posebno centrifuge vibrira tako vibrira i sami kazan a ti plastični utori na kazanu koji drže gumeno crijevo hidrostata su oštrih ivica i oni su svaki put rezbarili i tanjili to gumeno crijevo mikron po mikron dok se nije napravila rupica velicine uboda igle. Kako se pod odredjenim uglom savijanja gumenog crijeva rupica raširi i vazduh iz crijeva izadje, pritisak u hidrostatu se spusti i mašina kreće da prima novi krug vode sto naravno puni bubanj do vrha sve dok ne odreaguje sigurnosni hidrostat i zaustavi punjenje uz ispis ERROR 0 i blinkanje lampica i pistanje 3 puta za redom u odvojenim intervalima (3 puta pisti i blinka sto znaci greska 3 - previsok nivo vode).
Prilikom eksperimentisanja desilo mi se da mi je voda usla u masinu i aktivirala aqua stop i tada mi se ispisalo ERROR 0 a lampice su blinkale i pistale 9 puta zaredom u odvojenim intervalima sto znači greska 9 - aqua stop. Znači ERROR 0 kako sam skužio je neka globalna greška (za sada vezano sa problemom "vodene" prirode-aqva stop, prekovremeno punjenje,..) a tek onda po broju blinkanja i piskutanja se utvrđuje broj greške (3 blinkanja - greska 3, 9 blinkanja-greska 9).
Glupost je sto su strucnjaci Gorenja gumeno crijevo hidrostata fiksirali za kazan koji vibrira u toku rada i tako ga nasjeca, umjesto da su taj dio crijeva obmotali nekom jacom mehanickom zastitom ili barem da su napravili zaobljene tupe ivice fiksatora a ne ovako ostro pa imaju ulogu noža.
Posto je rupica bila jako mala vi kad duvnete u crijevo vazduh normalno prolazi i imate utisak da je crijevo dobro ali kada ga pomaknes iz fiksatora i nakrivis rupica se rasiri. Tesko je okom vidljivo i zato treba crijevo pregledati precizno milimetar po milimetar. Ovo sve objašnjava zasto je masina neko vrijem radila normalno a onda odjednom poludi i pocne prepunjavati vodom.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”