Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom  * REŠENO *

Post napisao ROAMER » 29 Jun 2016, 15:23

Quelle Privileg Basic 111
Modelle: P6297343
Priv. -Nr 6867
Best. - Nr 159875-4
Fertig-Nr 735 00229
Sve prepisano kako pise na plocici iza vrata jer ne poznajem taj jezik,

Pozdrav svima!!!

Moja prva tema na ovom forumu.

Naime na godisnjem sam "odmoru" kod taste i tasta, i naravno pljas 2 ves masine za popravak. Inace se bavim elektronikom ali ves masine, programatore pogotovo ne znam toliko u detalje. No da ne duzim. Masina #1 guma otisla narucio drugu.

E sad, druga masina (ova u naslovu) ima problem sa programatorom bar koliko ja mislim. Programator je mehanicki i ima dva bubnja unutra. Jedan okrece onaj kolut spreda sa kojim se odabiru programi a drugi okrece motor programatora. E sad koliko je meni receno taj motor treba da se okrece uvijek u istom smjeru. E ovaj se okrece cas na jednu stranu cas na drugu stranu. Nasumice, bez nekog reda. Moze li mi ko potvrditi dali je to problem. I sta uzrokuje da se motor okrece nasumice na jednu pa na drugu stranu. Znam da neki motori imaju mehanicke kocnice koji im ne daju da se vrte u suprotnom smjeru, ali toga ovdje nema. Cak sam i skinuo motor i probao direkt na struju. Nasumice krene na jednu i na drugu stranu. Zavisi valjda kako ga faza zahvati. Takodjer, dali se ovaj motor vrti non stop tjekom rada masine ili se samo povremeno ukljuci kada treba okrenuti kontrolni bubanj?

Programator je T75 Type2000 H2

Motor Crouzet 82432 i integrisan je u zadnji poklopac programatora kao i redukcioni prenosni zupcanici.

I ko uopste pravi te Privileg masine? Prvi put cujem za njih.

Hvala unapred!!!

Dragan
Zadnja izmena: ROAMER, dana 29 Jun 2016, 22:07, ukupno menjano 1 put.
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom

Post napisao ROAMER » 30 Jun 2016, 12:28

Au 55 pregeleda, pa dal je moguce da niko nije zavirio u svoj programator da mi potvrdi ; )
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1172
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom

Post napisao jaro » 30 Jun 2016, 15:22

Nece niko da pise, jer nismo mi ovde da resavamo probleme poput casopisa "Sam svoj majstor".
Ali mema veze, posto imam vremena, pojasnicu:
Zapala ti je koska od kvara i masine, jer pola majstora bi tu u startu odustala, verovatno i ja.
Nisi napisao sta nece da radi masina.
Kakav je tamo motor?
Kod ovakvog pg, i slicica bi dobro dosla.
A kao zadnje, delove za ovakvu masinu (programator recimo) ima da se kupi nigde, i kad bi bilo, bila bi nenormalna cifra.
Postoji samo mali procenat slucajnosti da neko ima u furdi takav ispravan pg...
Eto, pojasni malo, mozda cemo biti od vece koristi.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom

Post napisao ROAMER » 30 Jun 2016, 22:00

Hvala na odgovru jaro,
A ja ocigledno nisam postavio temu kako treba. A nisam ni primjetio da se moje pitanje razlikuje nesto puno od ostalih. Ali dobro. Izvinjavam se zbog toga. Prva mi je tema pa nisam pohvatao sve sto treba.
Moje pitanje je zapravo dali je moguce da motor programatora vrti na obe strane ili uvjek samo na jednu?

Hvala jos jednom.
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom

Post napisao orion52 » 01 Jul 2016, 00:00

Da se i ja uključim,
koliko mi je poznato,motor programatora (MP) se okreće uvijek u istom smjeru i ne okreće se non-stop tokom rada mašine nego povremeno.Konkretno,
kad se bubanj okreće lijevo-desno,MP radi zbog pokretanja brzih krivuljara,ili kad prebacuje program,pokreće spore krivuljare.Dalje,kad se MP skine,
u njemu se nalazi špula(namotaj) koji se može izvaditi iz metalnog kućišta u kojem se na dnu nalazi kočnica u obliku polumjeseca.Pretpostavljam da
je nema ili je ispala iz ležišta i zato se MP okreće u oba smjera.Iz toga zaključujem da je MP mogući uzročnik problema,ali kao što kaže Jaro,trebalo
bi detaljnije opisati što ne radi.Osim toga,MP se može staviti i od druge mašine ako odgovara fizički(pitati nekog servisera).Nadam se da sam bio od
neke pomoći.Pozzz

zoks73
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 28 Jun 2016, 01:16
Location: Germany,Mainz
Specialty: whitegoods

Re: Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom

Post napisao zoks73 » 01 Jul 2016, 00:10

Hmm Orion Orion lijepo si ti to objasnio samo si pogrijesio u jednom, mp radi non stop osim u slucaju kad na masini postoji NO termostat, u tom slucaju mp miruje dok grijac ne postigne potrebnu temperaturu ;)
2majstor4

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom

Post napisao orion52 » 01 Jul 2016, 00:20

Hmm Zoks,a kad uzima vodu? Ali,to nije toliko bitno,najvažnije da pokušamo čovjeku pomoći da rješi mašinu,zar ne?Pozzz

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom

Post napisao ROAMER » 01 Jul 2016, 00:53

E bas ti hvala orion. To je bas to sto sam trazio. Ovaj motor povremeno radi. Ali kao sto rekoh. Nekad na jednu stranu nekad na drugu. Rastavio sam ga i trazio tu kocnicu ali nigdje je. Kad sam skinuo metalni poklopac unutra je samo namotaj u svom plasticnom kucistu. Kocnice nigdje. A rotor je stalni magnet sa zupcanikom u jednom komadu koji ide dalje na reduktore. Moguce je da je kocnica negdje u reduktoru. Odnosno bila jer sad je definitivno nema.Motor je integrisan u zadnji poklopac programatora i ne moze da radi kad je skinut sa njega jer rotor onda nema 2 tacke na koje ce se oslanjati. Inace masina nekad odradi citav proces ali joj treba jaaaaako dugo. Nekad 5 sati nekad i duze.Vjerovatno zato sto mp se vise puta okrene na pravu stranu nego krivu. Stavim slike cim stignem.

Hvala jos jednom. A i ostalima na pomoci!
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom

Post napisao ROAMER » 01 Jul 2016, 12:20

Evo i slika!!!

Vidi se programator, i kada je motor skinut. Znaci samo je statorski namotaj u metalnom poklopcu. A rotor sa zupcanikom je u reduktoru. Kocnice nigdje!!! Ocigledno se motor ne moze koristiti sam bez da je montiran na poklopac programatora
prog1.JPG
prog2.JPG
.

Na programatoru su sljedeci brojevi
T75 type 2000 H2
124.705003
u2004/4028
88733013N

Na metalnom poklopcu motora
Crouzet 82432 I


Hvala!!!
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1172
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom

Post napisao jaro » 01 Jul 2016, 13:46

...ocigledno je da je neko nesto brljao tu, zajebo, i ostavio.
To je podatak koji nam je nedostajao.
Nadji kocnicu sa Crouzeta, i pisi reseno.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom

Post napisao ROAMER » 01 Jul 2016, 18:29

Nabavio slican motor. Ali malo deblji. Probao staviti ali ne ide. Rotor nije na 2 tacke oslonjen i zaglavi se. Vidim da u ovom ima kocnica. Ali u originalnom definitivno nema mjesta gdje bi se ta kocnica stavila. Em je tanji em nema rupe u poklopcu gdje bi se ta kocnica stavila. Probat cu da ga nekako bolje montiram. Nema mi druge.

Ne vjerujem da je neko brljao. Problem se pojavio od jednom a majstora nisu zvali. Bar su meni tako rekli
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1172
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom

Post napisao jaro » 01 Jul 2016, 19:25

Ne mozes sa time to, mora kocnica biti od tankog motora.
Evo, mogu ja da ti donesem, ako imas par kreveta praznih, mozda nekih 10 noci, me bi bio duze.... :-))
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom

Post napisao ROAMER » 01 Jul 2016, 20:45

Ma citav motor sam zamjenio. Ne samo kocnicu. Ovaj tanki originalni i nema gdje da se montira kocnica. Ali ako imas ponesi jednu tanku. I 9 od bugati veyrona. Prednje sve. I imas 10 noci ;)
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom

Post napisao ROAMER » 02 Jul 2016, 18:32

Nastavak situacije..... Nakon zamjene motora programatora sa kocnicom, motor je neprestano vrtio u jedno stranu ali neprestano. Programi nisu radili kako treba. Pracenjem zica za napajanje motora dosao sam do elektronske ploce i shvatio da je ovo nekakav hibridni sistem. Malo elektronika malo mehanika. Motor programatora ukljucuje mali triak (z0103) kojeg kontrolise nekakvo integralno kolo. E sad to me dovodi do zakljucka da IPAK IMA PROGRAMATORA KOJI VRTE MOTOR NA OBE STRANE. Jer sam skinuo kocnicu sa motora koji sam stavio i program opet radi. Kontrola na koju stranu ce se vrtiti se vjerovatno postize da elektronika osjeti dali je pozitivna ili negativna polu perioda i kad da ukljuci signal za pokretanje motora programatora. Ah drama se nastavlja.....

E sad...gdje je problem, vjerovatno negdje u elektronici.....

Zna li ko mozda sta bo mogao biti chip sa sljedecim oznakama:
(motorolin znak) 79 270 403
CROUZET 4028B
6D56G
CTCTAE9721
Nigdje nikakvih podataka o njemu!!!

Hvala!
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Privileg Basic111 P6297343 problem sa programatorom

Post napisao rotor » 07 Avg 2016, 23:15

Da tako radi taj motor programatora,sklopi sve to i vrati kako je bilo. Postavi sliku modula, da vidimo koji je modul upitanju?

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”