GORENJE WS41081 napukla plastična kada REŠENO

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
vlada69
gx
gx
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

GORENJE WS41081 napukla plastična kada REŠENO

Post napisao vlada69 » 30 Jan 2016, 21:47

Na kadi su se na nekoliko mesta pojavile pukotine oko metalne čaure gde su ležajevi i semering . Kroz te pukotine flisuje voda koja se sliva na grejač i konektor motora . Još uvek nije došlo do kvara na motoru i elektronici ali se plašim da će se to ubrzo desiti . Da li i te pukotine mogu da se saniraju-popune nekim lepkom ili silikonom ?
Pozdrav
Zadnja izmena: vlada69, dana 18 Feb 2016, 09:18, ukupno menjano 1 put.

bracans
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Re: GORENJE WS41081 napukla plastična kada oko kućista ležaj

Post napisao bracans » 30 Jan 2016, 22:46

Preporucujem zamenu kade, u zadnjem slucaju menjanja kade narucio sam originalan deo i dosao mi je sa vec montiranim lezajima. Opet video sam i dosta masina pogotovo sa zapada sa lepljenim kadama, sa garancijom dok odneset kuci radice. Na tebi je.
Sve ovo je informativnog karaktera.

septembar
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770

Post napisao septembar » 31 Jan 2016, 08:10

Tesko ces to sanirati da bude trajno, najboje je zamena sa novom. Tu ne pomazu ni ovi sto rade se poliesterom,ne mogu ni oni uspesno da odrade. Ja sam okrpio par kada tako sto otkinem koje plasticno pero sa kade, pa ocistim pukotine i istopim tu plastiku u pukotine, pa posle mozes sa silikonom al onim crvenim za visoke temperature. Mada ja koristim neku wirtovu siku umesto silikona, silikon hoce da popusti od sapunice, razgradi ga brzo. Tu je sve za neku krajnu nuzdu, dok korisnik ne dodje do love, posto je nova oko 6000 din
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

vlada69
gx
gx

Post napisao vlada69 » 31 Jan 2016, 12:43

Meni baš i treba za neko vreme 1-2 meseca dok korisnik ne skupi pare za novu . Našao sam novu za 5000din. Probaću da zalepim dvokomponentnom plastikom .

septembar
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao septembar » 31 Jan 2016, 13:56

Izdrzace za toliko.ja gde god sam lepio sistemom kako sam ti opisao, jos nigde nije bilo zalbe i primedbi, a proslo je i po godinu dana. Za korisnika po meni jeftinije izadje da u startu kupi novu kadu, nego da je vadis dvaput, pa lezajevi, semering i plus rizik ponovnog curenja i jos vece stete :fanzo: .al tako je danas, nema narod love, samo nesto krpi i prepakuj da kosta sto manje.

kibsa
_
_

Post napisao kibsa » 04 Feb 2016, 00:06

Ja se nisam upušto u krpljenje, možda zato što nisam imo kvalitetno i pouzdano sredstvo da to zalijepim. U nekoliko slučajeva sam predložio novu kadu, kad je u pitanju Gorenje, pošto u Tuzli imaju nove. Mušterijama je to izgledalo puno, pa su ili kupili drugu mašinu ili smo ugradili polovnu - ispravnu kadu. Ovih dana sam neke lajsne na autu lijepio wurtovim lepilom za šofer šajbe, učinilo mi se kvalitetno. Da li neko ima kakva iskustva sa pomenutim lepilom i da li bi se ono moglo koristiti umjesto silikona na kadama kad je u pitanju zatvaranje rupa i pukotina.

vlada69
gx
gx

Post napisao vlada69 » 04 Feb 2016, 08:44

Ja imam to wurtovo lepilo . Popravljao sam far na autu . Popustio je stari lepak izmedju stakla u kućišta fara pa je u far ulazila voda . Nisam ga probao za krplenje kade . Ne znam da li bi ga prasak rastvarao

kibsa
_
_

Post napisao kibsa » 04 Feb 2016, 12:58

Mišljenja sam da je to lepilo dobro, obzirom da se i auta peru kao i sama šoferšajba raznim hemikalijam. To me je navelo da razmišljam tako, ako nisam u pravu ispravite me.

septembar
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao septembar » 04 Feb 2016, 13:54

IMG_20160204_070626 (Small).jpg
Ja koristim ovaj wirtov i za sada nema reklamacije :!: Ali lepim kako sam gore napisao pa onda wirt
Nemaš dozvole za preuzimanje priloga dodatih postu.

vlada69
gx
gx

Post napisao vlada69 » 18 Feb 2016, 09:16

Vlasnici mašine su odlučili da ne lepim kadu već da kupim novu i zamenim . Tako privodim ovu temu kraju . Hvala svima na savetima i sugestijama .
Pozdrav

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”