2sijalica8 UKLJUČI SE - PRIKLJUČI SE ! 3tv_repairman

Kolege serviseri prijave u Expet grupu OVDE

Saveti oko izmene tunel gume na VM Gorenje Olimpic 77

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Kole
_
_

Saveti oko izmene tunel gume na VM Gorenje Olimpic 77

Post napisao Kole » 04 Dec 2015, 08:53

Imam veš mašinu Gorenje Olimpic 77, kojoj moram da zamenim gumu vrata jer se stara iscepala.

Kako nisam to radio dosad, očekujem da ću se prilično pomučiti, pa sam hteo da postavim par pitanja da to lakše završim.

U suštini, znam da žlebove gume treba namazati sapunom, a da se savetuje da se ruke ukrste prilikom nameštanja i napravi polukrug da guma nasedne na rub kazana. E dalje ima različitih saveta. Npr. u knjizi "Popravka mašine za pranje veša" Živorada Pejčića savetuje se da se skinu vrata, ali bih ja to preskočio ako se može jer su šrafovi posle 40 godina jako zapekli i moglo bi svašta da se desi prilikom njihovog nasilnog odšrafljivanja.

Dalje, da li je bolje nameštati gumu u normalnom položaju mašine ili okrenuti mašinu na zadnji deo? Zatim, da li gumu ispovrnuti pre nameštanja ili je nameštati u položaju kako je i isporučena? I najzad, šelna - da li je ostaviti na rubu kazana pa podvlačiti ivicu gume ispod nje, ili izvući šelnu napolje pa je navući preko već postavljene gume? Ako ima još neki savet, bilo bi mi korisno.

Hvala i pozdrav.

Kole

bracans
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Re: Saveti oko izmene tunel gume na VM Gorenje Olimpic 77

Post napisao bracans » 04 Dec 2015, 12:26

Da, namestaj je u normalnom polozaju masine, da ti bude lakse spoljni rub ubaci prema unutra tako da ti unutrasnji rub lepo naleze na zleb, u sustini smotaj je tako da vidis deo gume koja treba da nalegne na zleb, selnu razmaknuti sto vise i zajedno sa gumom stavi na taj zljeb, naoruzaj se strpljenjem i bice namestena, vazno je da znas gde stoji i kako treba da stoji. Bez muke nema nauke.
Sve ovo je informativnog karaktera.

Kole
_
_

Post napisao Kole » 04 Dec 2015, 16:03

Hvala na savetu, uradicu tako.

Pozdrav,

Kole

septembar
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770

Post napisao septembar » 04 Dec 2015, 18:59

Najsigurnije ti je da skines obruc sto ide oko tega i kade i izvadis teg napolje i sa sigurnoscu to odradis kako treba.Jer ako nisi bas vican sa tim moze da dodje do spadanja gume u toku rada masine i eto ti zijana i havarije!Ja uvek tako radim i nema posledica!samo povedi racuna pri skidanju tega da ti teg ne sleti dole pa polupa kuciste filtera pumpe :pivopije:
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

vlado.sub
_
_
Contact person: Vlado

Post napisao vlado.sub » 04 Dec 2015, 20:22

Ma nema potrebe za skidanje tega ta guma se namntira za 5 min bez ikakvog rastavljanja.Ako nisi uspjeo javi pa da ti objasnim.

bracans
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao bracans » 04 Dec 2015, 20:43

Ovo je olimpik masina kod nje se guma ucvrscuje sa spoljne strane selnom nije kao na onim mannjim starim gorenje masinama gde se ucvrscuje sa unutrasnje strane elasticnom gumom.

vlado.sub
_
_
Contact person: Vlado

Post napisao vlado.sub » 04 Dec 2015, 20:51

Jasno mi je ali opet nema potrebe za skidanje tega.

Kole
_
_

Post napisao Kole » 06 Dec 2015, 09:52

Uspeo sam, namontirao gumu i postavio obe šelne, i onu na rubu kazana, na zavrtanj i onu spoljnu, koja ima mali feder, na gumi nema nikakvih neravnina i kada je vučem ka sebi ne spada. Ali imam drugi problem jer je nova guma tvrda, pa ne mogu da zatvorim vrata veš mašine, guma ih prosto odbija.

Samim tim ne mogu da je koristim, pošto ne pravi kontakt u bravici. Kako se to može rešiti?

Hvala i pozdrav.

Kole.

dodig
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Post napisao dodig » 06 Dec 2015, 23:00

Pozovi servisera I ne sluŝaj savijete nemajstora :pivopije:

Kole
_
_

Post napisao Kole » 07 Dec 2015, 08:45

Uspeo sam i to da rešim, ostrugao sam turpijom zub na bravici i sada lepo zatvara i radi. Ako vremenom guma omekša pa ne bude dobro dihtovalo, lako ću zameniti zub jer se bravica lomila dva tri puta i svaki put sam sačuvao zub od stare bravice.

Hvala svima na pomoći.

Pozdrav,

Kole

adoni
_
_
Contact person: adnan

Post napisao adoni » 10 Dec 2015, 15:04

na šta je spao naš posao ,mi živimo od toga ,prijatelju kad skontaš vrijeme svoje muke ,vrijeme na forumu ,mogao si pozvati servisera koji bi to uradio bez muke i ne bi skuplje prošao ,ljudi nije servis bauk nego svakakvi majstori izvini upalio sam se jer mi čitav život učimo a neko bi bez muke pozz

bracans
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao bracans » 10 Dec 2015, 15:41

Dobar savet zlata vredi, cast svakome, veresija nikome. Dobro, kolegama serviserima moze koji savet na veresiju, kao i sto ja uzmem na veresiju od kolega dobar savet. Zasad da ne budem skroman moderator klima uredjaja zasluzuje :pivopije: za dobre savete. I mene malo zatekla reakcija pojedinaca na njihov problem, koji su dosli da podele sa nama. Lepo je videti kad se neko odluci da resi svoj problem ali da ga preliva na druge, tu je vec vise problem u necijoj glavi.
Jedna lepa vest :lol: moj mali segrt, cerkica od 7 meseci prvi put samostalno sela :yeah: Obozava lustere, vidim da ce joj Tesla ili Edison biti uzor. lolzi

Kole
_
_

Post napisao Kole » 22 Dec 2015, 11:04

Neko vreme nisam bio na forumu, pa nisam video ove zadnje postove i samo bih hteo da pojasnim da ja baš nisam totalni amater, to jest ja sam zapravo hobista.

Meni su popravke neka vrsta aktivnosti u slobodno vreme, ali u suštini ja to radim samo za sebe. Svaki kvar koji do sad nisam otklanjao za mene je izazov i prilika da naučim nešto novo. Imam dosta stare literature, imam i nešto alata... na buvljaku i kod Kineza ima mnogo toga zanimljivog po krajnje pristupačnim cenama. Naravno veliko zadovoljstvo je kad nešto popravim, a do sad sam popravio mnogo toga od kucnih aparata, recimo na ovoj mašini sam radio pumpu i programator, to su tek muke bile, ali ja sam strpljiv. O ovoj savremenoj elektronici skoro ništa ne znam, ali sa aparatima od pre 30 - ak godina mogu dosta da uradim. Jedino se ne bih igrao sa frižiderima u slučaju totalnog kvara, tu mora brzo da se reaguje, inače ode hrana...

Ovaj forum je super, rado ga čitam kad imam vremena i puno pomaže ljudima kao što sam ja - koji prvi put otklanjaju neki kvar bez iskustva, a vaši odgovori me uvek navedu na pravi put, pa sam želeo da se zahvalim svima još jednom, naročito Braci, za pomoć. A Olimpik 77 nastavlja sa radom, bez ikakvih problema...

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”