AEG lavaterm t58810 nece da krene/RESENO

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
KRKI
_
_
Postovi: 80
Pridružen: 30 Jul 2014, 16:59
Location: beograd
Contact person: GORAN

AEG lavaterm t58810 nece da krene/RESENO

Post napisao KRKI » 09 Sep 2015, 21:55

AEG t58810
type 91AAGAB01A
Prod.no. 916 096 041 0 1 IPX4
230 V 50 H 2400 W

Ser.no. 72604355


Na masini je pukao kais i kupio sam nov,zamenio ga i upalio masinu.Masina nece da krene sa okretanjem bubnja tj. u jednom trenutku je kao pomerila bubanj za 1 cm i nista. Na elektronici mi ispisuje chech the load. Nisam do sada popravljao susare pa bih zamolio za pomoc da nelutam puno.Sumnjam na kondenzator ali treba mi neka smernica dali da ga menjam ili ne. Unapred hvala :bije:
Zadnja izmena: KRKI, dana 10 Sep 2015, 21:14, ukupno menjano 1 put.

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: AEG lavaterm t58810 nece da krene

Post napisao bimba1958 » 10 Sep 2015, 08:26

Pa ako sumnjas ispitaj ga?
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 362
Pridružen: 31 Avg 2010, 12:07
Location: Čapljina - Ljubuški
Warranty service: Bosch Siemens Electrolux Zanussi AEG Končar Vivax
Contact person: ZDRAVKO

Re: AEG lavaterm t58810 nece da krene

Post napisao ZDRAVKO T » 10 Sep 2015, 08:43

Prvo rješi zašto je pukao stari remen da li se sve vrti kako treba i blokira li negde(lešaj ili čaura,španeri itd).Pitanje je taj zamjenski remen gde je nabavljen i jeli originalan jer se kod sušilice zna izbrisati podaci sa remena pošto pri radu koristi obe strane.Što se kodenzatora tiče kupi drugi i namontiraj ako nemaš instrument da provjeriš ispravnost staroga...
P.S.Preporuka proizvođača obavezno provjeriti stanje španera i rotirajućih djelova i sve sumnjivo zamjeniti inače remen puca ponovo u kratkom roku..
BLAGO ONOM KO RANO POLUDI VAS MU VJEK U VESELJU PROĐE

KRKI
_
_
Postovi: 80
Pridružen: 30 Jul 2014, 16:59
Location: beograd
Contact person: GORAN

Re: AEG lavaterm t58810 nece da krene

Post napisao KRKI » 10 Sep 2015, 21:13

Hvala na savetu problem je resen.Kao sto sam i predpostavljao u pitanju je bio jedan od dva kondenzatora od 6 I 2 mikrofarada. Oba sam zamenio. Masina je startovala i radi ok. Proverio sam roler koji je u redu. Da napomenem da chech the loadna ovoj masini ynaci da masina nece da krene ako se u njoj ne nalaZi odredjena kolicina vesa vlaZnog jer predpostavljam da ima senzor. Pozdrav svima koji su pomogli.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”