WHIRLPOOL AWZ8468 Sušilica veša - REŠENO

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
momirko
_
_
Postovi: 28
Pridružen: 08 Okt 2010, 18:30
Location: Sanad
Specialty: tv-multimedia

WHIRLPOOL AWZ8468 Sušilica veša - REŠENO

Post napisao momirko » 15 Avg 2014, 20:29

Pozdravljam kolege sa foruma, imao bih jedno stručno pitanje, dobio sam mašinu za sušenje veša Whirlpool koja se po uključenju bilo koje izabrane temperature mislim na koje se uključuije grejač, odmah po uključenju počne grejač da greje da bi za 10 sec. se isključio, i tako stalno, mašina nastavlja normalno da radi sve opreacije sem grjanja. Znači vrti levo-desno, izbacuje vodu, ali neće grejač nikao da se uključi u izabranom ciklusu. Mašina nema eeprom, samo proc., pregledao sam programator, otvorio sam set gde se nalazi grejač sa termostatima, ima ih 2. kom, reaguju na promenu temperatrure , grejači ispravni, konekcija dobra. Skinuo sam šemu mašine bez programatora, samo šema veza, nisam mogao ništa ustanoviti.
Ponavljam da pri svakom startovanju grejač radi samo 10 sec. kao da je pod tajmingom. a potom se isključi.
Svaka pomoć dobro došla, bilo bi šteta baciti je naotpad jer je fantaastično očuvana. Pozd. hvala...
Zadnja izmena: momirko, dana 16 Avg 2014, 08:26, ukupno menjano 2 puta.

miki
_
_
Postovi: 43
Pridružen: 05 Jun 2009, 22:31
Location: skopje,makedonija
Specialty: whitegoods

Re: WHIRLPOOL AWZ8468 Sušilica veša

Post napisao miki » 15 Avg 2014, 22:49

zdr.mislim da ta masina ima senzor za vlaga.tako da ako nema vlaznog vesa ,grejac bi radio kako ti kazes.

momirko
_
_
Postovi: 28
Pridružen: 08 Okt 2010, 18:30
Location: Sanad
Specialty: tv-multimedia

Re: WHIRLPOOL AWZ8468 Sušilica veša

Post napisao momirko » 16 Avg 2014, 08:24

G.din,,MIKI,, svaka čast u pravu si na vlažnost veša senzor vlage prepoznaje da treba uključiti grejače.
Bio sam u zabludi kada sam sve elemente prekontrolisao izmedju ostalog i sam senzor vlage da je Ok. i tu sam stao misleči da grejač mora raditi kada se mašina starrtuje,nažalost nigde nisam nasao uputstvo za korištenje pa je zbog toga i ovo sve ispalo.
Ipak hvala još jednom skratili ste mi muku. Pozdrav...

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”