Bosch WVD24520EU/01 brlja program

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
junuzovic
___
___
Specialty: computers

Bosch WVD24520EU/01 brlja program

Post napisao junuzovic » 22 Jun 2014, 20:45

BoschWVD24520EU/01
TypeWW 45
F880503045
Modul:
AKO720248-05
BSH:55600008596B
R260408

Mašina je stigla do mene jer nije radio grjač na perilici. Kada sam otvorio mašinu prvo što sam zapazio je to da su bili otkačeni kablovi ventilatora i grijača za sušilicu. Prvo sam zanjenio grijač na perilici i sada mapina radi pere grije i sve ostalo. Onda sam vratio kablove koje sam spomenuo i pokrenuo program pranja. Sada se javlja problem. Uporedo sa pranjem koje ide kako treba non stop radi ventilator i grijač od sušilice (sve do kraja ciklusa). To radi na svakom programu. Na programu sušenje također ventilator i grijač non stop rade do kraja ciklusa, znači nema prekidanja grijača . Displej sve uredno pokazuje ne prijavljuje nikakvu grešku kao da je sve u redu. Mušterija mi je kazao da je nekad mašina bila na servisu i ovi su u servisu morali mjenjati ploču (njihovom greškom je došla voda na elektroniku). Gledajući elektroniku izgleda mi sve u redu i da je nova. Bojim se da nije elektronika identična, i da ovi u servisu da bi kako tako riješili problem otkačiči su kablove i vratili mušteriji mašinu kao da je u redu. Gospodin sušilicu tako reći i nije koristio. Malo sam razvezao ali maram razjasniti. Ako netko zna da li je dotična elektronika odgovarajuća za ovu mašinu. Pozdrav..

miodrag popovic
gx
gx
Phone number: 013/353-463
Specialty: tv

Re: Bosch WVD24520EU/01 brlja program

Post napisao miodrag popovic » 22 Jun 2014, 21:31

Verovatno si u pravu.Elektronika ili nije odgovarajuca ili nije upisan odgovarajuci program.Samo nemoj biti siguran da stranka nije upoznata sa problemom.Dobro se informisi cak i da nabavis novu elektroniku mora biti upisan program bas za taj model da ne dodjes u isti problem koji vec imas.
Po broju modula ti nemogu dati odgovor,ne posedujem informaciju.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

junuzovic
___
___
Specialty: computers

Re: Bosch WVD24520EU/01 brlja program-odustao

Post napisao junuzovic » 29 Jun 2014, 12:09

Nisam mogao nigdje naći informacije o ovoj mašini odnosno koji joj je originalni broj ploče i programa pa sam odustao. Mašina se može koristiti samo kao perilica.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”