Ves masina Elin WM26AA,ne daje znake zivota RESENO

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
dieselt
_
_

Ves masina Elin WM26AA,ne daje znake zivota RESENO

Post napisao dieselt » 07 Jun 2014, 17:39

Imam problem sa VES MASINOM ELIN WM 26AA,masina ne daje nikakve znake zivota,nijedna lampica ne svetli ni bilo sta .bukvalno kao da nema uopste struje u njoj.ispitao sam dovod strujer do iso filtera i od njega ,zatim i od glavnog prekidaca ka modulu odlazi struja takodje.dolazi struja i na bimetalnu bravicu ali sam primetio da je napon na kontaktima za pobudu bravice oko 180 volti i bravica ne reaguje ,kada dunem na kratko u nivostat bravca dobije 220 v i ukljuci bimetal i pumpa za izbacivanje vode pocne da radi i nista vise ne pokazuje ni lampice ni bilo sta,to je jedino sto sam primetio.Ispitao sam bravicu,pumpu,motor i ostale mehanicke elemente i svi su ispravni.na modulu koji stoji sa zadnje strane nisam primetio da je neki element nagoreo ili sl.da li ima neko ideju sta bi moglo biti u pitanju?unapred hvala

ovo je slika modula kakav je na toj masini http://forum.iwenzo.de/attachment_proce ... le&id=1945
Zadnja izmena: dieselt, dana 12 Jun 2014, 23:03, ukupno menjano 2 puta.

toce
gx
gx

Re: Ves masina Elin WM26AA,ne daje znake zivota

Post napisao toce » 08 Jun 2014, 03:06

Nevalja ti elektronika odnesi kod nekog elektronicara da ti opravi elektroniku.
TOCE

dieselt
_
_

Post napisao dieselt » 08 Jun 2014, 03:12

ok hvala ,odnecu elektroniku na popravku pa javljam sta je bilo.

dieselt
_
_

Post napisao dieselt » 09 Jun 2014, 16:53

potrazio sam danas kod nas u Jagodini elektronicara koji bi mogao da mi popravi modul ali dobio sam odgovor da mora da se prikljuci modul na ves masini i onda da se mere naponi i elementi i tim putem da se ustanovi sta je neispravno tj.da ne mogu oni da ispitaju samu plocu skinutu.Zanima me jel znate vi nekog da mi preporucite kome bih ja mogao da posaljem plocu na popravku,ko se time bavi?Pozdrav

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods

Post napisao goranfri » 09 Jun 2014, 22:01

Naravno da znamo , na primer

memberlist.php?mode=viewprofile&u=1653

Odgovori
  • Slične teme