WHIRLPOOL FL5105A Ne odradi program

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
orion52
_
_
Specialty: whitegoods

WHIRLPOOL FL5105A Ne odradi program

Post napisao orion52 » 08 Mar 2014, 22:21

Service: 857051010780
340526034565

Ova mašina odradi program,ali kada dođe do završnog programa(izbacivanje vode sa centrifugom),nastaje problem.Naime izbaci vodu,pa se uključi
u nekoliko navrata centrifuga(kratko vrijeme),a onda se uključi pumpa...pa stane...opet pumpa...stane,ali centrifuga se više ne uključuje da bi
završila program sa dužim radom(od nekoliko minuta).Motor provjeren,odvodni sistem provjeren(dovod i odvod pumpe,kao i sama pumpa).
Sumnjam na elektroniku PG-a,ali što?
Pozzz!
:yeah:
DSC00270.JPG
DSC00271.JPG

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Re: WHIRLPOOL FL5105/A Ne odradi program

Post napisao frigoservisbata » 08 Mar 2014, 22:52

Nisam godinama radio masine,al da pitam.Da li si proverio nivostat(hidrostat)lici mi na njega.Da li motor kada stane dobija napon?Da li si uopste vican takvim poduhvatima?
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

toce
gx
gx

Post napisao toce » 09 Mar 2014, 03:33

Sranje od elektronike nikad je nisam popravio kad mi je preskakala programe, menjao i damp i neznam sta vec i opet ista sranja.
TOCE

dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Dejan Matejić

Post napisao dejan-dexi » 09 Mar 2014, 10:19

Mozda jos jednom proveriti vezu sa hidrostatom ?

nike
gxu
gxu
Warranty service: Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone, Hendi, Omniwash, Icetech, ItalIce
Contact person: NIKE

Post napisao nike » 09 Mar 2014, 11:13

toce je napisao:Sranje od elektronike nikad je nisam popravio kad mi je preskakala programe, menjao i damp i neznam sta vec i opet ista sranja.
U teoriji, elektronika je izuzetno glupa i radi samo ono što joj komande nalažu i nema uopće intenciju da radi nešto na svoju ruku. Da nije tako, nikad čovjek ne bi bio na Mjesecu. Ako su joj svi ulazni uvjeti ispravni i prisutni, a izlazne komande ne odgovaraju onome što bi trebalo biti, onda je elektronika električki neispravna ili je software neispravan. U praksi, najčešće nismo u stanju ili nismo opremljeni da ustanovimo kvar, ili nemamo dovoljno informacija.

Ja bih tu počeo od hladnih lemova i loših kontakta, a zatim simulirao sve ulaze i vidio što izlazi rade.
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 09 Mar 2014, 13:16

Kod te masine mi se desavalo da zavrsi i centrifugu, ali ne postavi pg na "stop", bilo je do tog kondenzatora XXX, bio je pao na XXX....nije neka pomoc, ali se vise nego slazem sa Tocetom....
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

rotor
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao rotor » 09 Mar 2014, 13:32

Ja bih proverio jos jednom motor ima li varnicu i lemove na modul,naravno i mrezni deo?

c00l4nt
_
_
Warranty service: PHILIPS, LG, PIONEER
Contact person: Boris
Specialty: tv-multimedia

Post napisao c00l4nt » 09 Mar 2014, 15:05

Meni se izreda desavao problem u samom tajmeru elektronike...otvori ga kada provjeris presostat, crijevo presostata i isto tako mi se dosta puta desavalo da je problem sa plastikom na kazanu gdje izlazi crijevo od presostata...bude djelimicno zacepljena...
Rad je stvorio čovjeka, a nerad gospodina...

junuzovic
___
___
Specialty: computers

Post napisao junuzovic » 09 Mar 2014, 16:38

Složio bih se sa ovim što je jaro napisao. Provjeri mrezni deo...

dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Dejan Matejić

Post napisao dejan-dexi » 09 Mar 2014, 16:57

c00l4nt je napisao: crijevo presostata i isto tako mi se dosta puta desavalo da je problem sa plastikom na kazanu gdje izlazi crijevo od presostata...bude djelimicno zacepljena...
Na to sam mislio kada sam rekao veza sa hidrostatom , jer mi deluje da kada prva centrifuga krene digne nivo na hidrostatu i pumpa odradjuje da skine nivo, tajmer ide , uradila ili ne centrifugu.
Zato jos jednom dooobro proveriti odvod vode i veze sa hidrostatom.

Mada ne znam koji su ti intervali izmedju centrifuge , postoji mogucnost da je i sve ok , samo se ne zna princip rada :pivopije:

Honorarac
gxu
gxu
Contact person: Damir

Re: WHIRLPOOL FL5105A Ne odradi program

Post napisao Honorarac » 09 Mar 2014, 19:28

Bilo bi lepo da se u diskusiju ukljuci i postavljac teme, vi ste se svi uprli da pomognete a njega od postavljanja teme nema na forumu :fanzo: , bas mu zapelo da brzo resi kvar na masini :tooo: lolzi
@orion52 Poslednja poseta: Mar 08, 2014 22:35

@orion52 ovaj prijatelj kojeg spominjes u zadnjoj recenici bi ti brzo ustanovio kvar na modulu viewtopic.php?p=204724#p204724
:tooo:

orion52
_
_

Post napisao orion52 » 09 Mar 2014, 21:25

Zahvaljujem svima uključenima na pomoći,a ujedno se ispričavam na nejavljanju,no vikendom sam na drugoj lokaciji,pa ne mogu provjeriti sve te moguće
kvarove(čak,najviše sumnjam na presostat,odnosno djelimično začepljenje cijevi kade).Čim budem u mogućnosti provjeriti sve to-javljam se.Pozdrav.
P.s.
Usljed drugih obaveza nisam stigao biti na internetu(forumu),pa nisam mogao znati da imam toliko brzih odgovora,da mi pomognu.

gojicelektro
_
_

Post napisao gojicelektro » 11 Mar 2014, 23:40

rekao bih motor...varnica imao sam slican problem,sve ok ali nece :oklagija ...reseno zamenom istog :fanzo:

orion52
_
_

Post napisao orion52 » 13 Mar 2014, 22:19

Nisam se prije mogao javiti,jer sam kod stranke bio tek jučer(u gužvi su zbog nekih obaveza,a zbog istih sljedeći put idem tek krajem mjeseca).
Osim toga,nije im hitno,jer u istoj kući žive i roditelji koji imaju svoju mašinu.Inače,plastika na kazanu sa crijevom do presostata je OK.,ali
sam ustanovio da na programu "B" centrifuga uopće ne radi,nego samo pumpa u kratkim intervalima od 10-tak sekundi i tako non-stop.Moguće
je da je motor,kako navodi gojicelektro u zadnjem postu pa ću to provjeriti sljedeći put.Pozdrav.

meta
_
_

Post napisao meta » 10 Apr 2014, 01:12

Ja sam imao isti ili slican problem sa priblizno istim tipom pg-a. Masina je bila kod mene. Skoro sve sam joj menjao, na kraju odneo pg kod elektronicara ali nismo nista uspeli da uradimo. Bio sam se zainatio i izgubio dosta vremena ali nista . Takva ista masina u to vreme samo na drugom mestu isto tako cudno se ponasala. Primi vodu negde radi negde neradi. Procistio sam sito na elektroventilu ,delimicno zapusheno, i mashina je pocela da radi.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”