Gorenje WA60085 bubanj

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
mladen82
___
___
Specialty: computers

Gorenje WA60085 bubanj

Post napisao mladen82 » 05 Feb 2014, 12:38

Pozdrav kolegama koji rade sa bijelom tehnikom.
Imam kuci pokvarenu Gorenje WA60085 ves masinu koja mi je crkla nakon 3 godine i 3 mjeseca, istekla garancija od 3 godine.
Dosli su ovlasceni majstori i utvrdili da su otisli lezajevi, semerinzi i da je bubanj nekako spao sa svog plasticnog lezista i da tu u principu nema opravke tj. neisplativo jer bi islo mijenjanje komplet bubnja sto je >100eur.

Kupio sam novu, vise ne Gorenje vec Aristona.
Ali dobro necu baciti ovu Gorenje, vec bih je mozda osposobio za rezervu. Sam ako budem ikako mogao. Nemam iskustva u servisiranju ves masina al bih se oprobao.

Treba mi vase misljenje da li je ovo zaista neisplativo i ako radim sam?

junuzovic
___
___

Re: Gorenje WA60085 bubanj

Post napisao junuzovic » 05 Feb 2014, 14:49

Šta je zamjerilo ti se Gorenje, može biti da je taj Ariston gori od te tvoje Gorenje. Pogledaj kadu Aristona da nije iz jednog dijela ( ne rastavlja se)......
Da li ti se isplati popravka Gorenja zavisi od tebe cijena ti je rećena, a nova tih karakteristika iznosi oko 270 Eura....

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Post napisao jaro » 05 Feb 2014, 18:20

Prednost zamene kazana na gorenju je ta, da kazan koji ces kupiti kao rezervni deo jeste malo bolji (jaci) od prvobitnog.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

mladen82
___
___

Post napisao mladen82 » 05 Feb 2014, 18:33

Pa to je vrlo bitna stvar oko koje sam i razmišljao, jer ako je novi kvalitetniji onda ne bi trebalo da ponovo brzo strada.
Serviseri koji su dolazili nisu mi pomenuli tu činjenicu.
Ja radim za ovlašćen servis i takođe znam da se najbolje tako rešavaju fabričke falinke.
Hvala na toj informaciji, za 50% si mi podigao želju da popravim ovu mašinu. :tooo:
Sad ostaje pitanje kako da znam da ću nabaviti baš taj poboljšani kazan? dali se fabrički broj kazana razlikuje od tog poboljšanog?
Informacija može na PP.

dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Dejan Matejić

Post napisao dejan-dexi » 05 Feb 2014, 22:50

Daj nam slike kazana , masine ..
sta znaci
bubanj nekako spao sa svog plasticnog lezista
Jesu li rasturali masinu ?

mladen82
___
___

Post napisao mladen82 » 08 Feb 2014, 22:41

Dakle onaj unutrašnji metalni dio kazana je spao i sad se oslanja ivicom na onaj spoljni plastični dio. kazan ne može da se pravilno okreće veće dere po nečemu.
Majstori nisu rasturali ništa već su po tome zaključili da je neisplativo raditi išta.

Nastojaću da slikam ovih dana.

benkovac
_
_

Post napisao benkovac » 08 Feb 2014, 23:19

Postoji mogućnost da su se raspali ležaji pa bubanj dodiruje kazan, zatim postoji mogućnost da se osovina otkačila od bubnja tj. pukao jedan ili dva kraka (nosača) osovine. Isplati se raditi samo ako nije oštećen kazan. Kad spadne bubanj obično kači za grejač pa bi i njega trebalo prekontrolisati vizuelno i omski.

isimisb
_
_

Post napisao isimisb » 12 Feb 2014, 14:55

mladen82 je napisao:Dakle onaj unutrašnji metalni dio kazana je spao i sad se oslanja ivicom na onaj spoljni plastični dio. kazan ne može da se pravilno okreće veće dere po nečemu.
Majstori nisu rasturali ništa već su po tome zaključili da je neisplativo raditi išta.

Nastojaću da slikam ovih dana.
Bez rasturanja je losa dijagnoza. Moja preporuka,ako nemas iskustva, pozovi nekog da ti rasturi bubanj. U najgorem slucaju nosices buban tj. osovinu kod strugara na obradu. Stavi kvalitetne lezajeve u 2rs izvedbi i nastavi da koristis masinu.

mladen82
___
___

Post napisao mladen82 » 21 Feb 2014, 07:22

Hvala svima na sugestijama.
Najvjerovatnije ću pozvati nekog servisera da to odradi i nadam se da popravka neće ispasti previše.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”