Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah (rešeno) - Nabudženo

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
taticneb
_
_
Postovi: 18
Pridružen: 28 Avg 2013, 23:03
Location: Sremski Karlovci
Contact person: Nebojsa Tatic

Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah (rešeno) - Nabudženo

Post napisao taticneb » 29 Jan 2014, 21:42

Kada pumpa počne radi čuje se u njoj vazduh i ne izbacuje vodu, kol'ko god dugo radila. Kada se isključi (dovoljna 1 sekunda) u bubnju se pojavi mehurčić vazduha i posle toga normalno radi. Pokušano više od 20 puta i uvek isto. Pokušano sa odvodnim crevom u lavabou, u predviđenom odvodu u zidu sa spuštenim ili podignutim crevo - uvek isto.
Stavljena nova pumpa, filter i kućište filtera. Sva 4 creva na kućištu filtera su čista, odnosno prohodna.
U p o m o ć !!!
Zadnja izmena: taticneb, dana 30 Jan 2014, 22:13, ukupno menjano 1 put.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1169
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao jaro » 29 Jan 2014, 21:46

Vidi se da si bio los iz fizike u osnovnoj...: imas vazduha u pumpi, odvodno crevo namesti da ide malo na gore od pumpe, a i onu loptu u crevu bi trebao da izvadis...imace deca sa cim da se igraju.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
taticneb
_
_
Postovi: 18
Pridružen: 28 Avg 2013, 23:03
Location: Sremski Karlovci
Contact person: Nebojsa Tatic

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao taticneb » 29 Jan 2014, 22:00

Hvala Jaro na odgovoru, ali da si pročitao moje pitanje primetio bi da se baš na vazduh i žalim i da sam pokušao sa podignutim crevom do lavaboa. Pri tome je crevo bilo zategnuto tako da se sva voda iz creva morala vratiti nazad u pumpu, ali opet se vazduh svaki put pojavljivao u pumpi. U ovoj mašini kugla nije ni bila. Ovo joj je prvo otvaranje.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1169
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao jaro » 29 Jan 2014, 22:04

Kako znas da nisam procitao?
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao junuzovic » 29 Jan 2014, 22:39

Znači i kad spustiš niže crijevo pumpa ne izbacuje vodu. Tad bi morala voda ići van.....Tu nešto nije u redu sa kučištem ili filterom, ispada da pumpa vraća vodu ili dio vode nazad prama kadi...
Zadnja izmena: junuzovic, dana 29 Jan 2014, 22:43, ukupno menjano 1 put.

Avatar
dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 575
Pridružen: 25 Apr 2012, 23:30
Location: Beograd
Contact person: Dejan Matejić
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao dejan-dexi » 29 Jan 2014, 22:39

Osim zamnene pumpe da li je jos nesto proveravano ?
Cisto da znamo :pivopije:
Jaro ti je lepo negovestio kako do resnje da dodjes.

Avatar
taticneb
_
_
Postovi: 18
Pridružen: 28 Avg 2013, 23:03
Location: Sremski Karlovci
Contact person: Nebojsa Tatic

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao taticneb » 29 Jan 2014, 22:53

Proverio sam samo creva, a posebno dugačko koje ide do dozir posude i prohodno je, nije nigde pritisnuto i ima konstantan nagib ka dozirki.
Dok ima vazduha pumpa jedva uspe da podigne nivo vode u odvodnom crevu do polovine bubnja. Na toj visini je odvod u zidu. I ponovo da naglasim da baš svaki put posle kratkog isključenja pumpe i izbacivanja mehura vazduha u bubanj, pumpa počinje sa normalnim radom, odnosno jakim mlazom.

Avatar
dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 575
Pridružen: 25 Apr 2012, 23:30
Location: Beograd
Contact person: Dejan Matejić
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao dejan-dexi » 29 Jan 2014, 23:37

Hmm pojasni "dozir posuda" , rec je o izbacivanju a ne prijemu vode ?
Dakle ovo deluje kao da ima negde neko zapusenje , sobzirom da imas novi filter i kuciste , skini crevo sa kazana koje vodi do kucista filtera , opipaj oko grejaca vidi ima li, maramice , gacice, carape ...
Zatim proveri crevo , ima li sta u njemu , isto, maramice , gacice, carape ...
Vidi kada je kazan pun vesa i vode ne savije crevo , prelomi.
Odvodno crevo isto skini i proveri.
A probaj i ovo sta kaze Darko

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao rotor » 29 Jan 2014, 23:50

Kakav ti je cep na filteru,ja bih njega zamenio verujem da je polomljen?

Avatar
taticneb
_
_
Postovi: 18
Pridružen: 28 Avg 2013, 23:03
Location: Sremski Karlovci
Contact person: Nebojsa Tatic

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao taticneb » 30 Jan 2014, 07:57

Slike bih mogao večeras okačiti, ali je sve novo - i pumpa i kućište filtera i filter i čep filtera. Stari filter ne mogu da stavim zato što ga je vlasnik izlomio nekada ranije kada ga je čupao napolje, a ja sam zatekao čep filtera zalepljen silikonom, a filtera nije bilo. Zato je sve menjano jer je i sic kućišta gde naleže dihtung bio oštećen. Verovatno da stara pumpa i nije bila problem, iako ima dosta lufta u rotoru, ali je radila - verovatno je problem bio isti kao i sada.
dejan-dexi je napisao:Hmm pojasni "dozir posuda" , rec je o izbacivanju a ne prijemu vode ?
Dakle ovo deluje kao da ima negde neko zapusenje , sobzirom da imas novi filter i kuciste , skini crevo sa kazana koje vodi do kucista filtera , opipaj oko grejaca vidi ima li, maramice , gacice, carape ...
Zatim proveri crevo , ima li sta u njemu , isto, maramice , gacice, carape ...
Vidi kada je kazan pun vesa i vode ne savije crevo , prelomi.
Odvodno crevo isto skini i proveri.
A probaj i ovo sta kaze Darko
Dozirka stvarno služi za prijem vode, odnosno doziranje praška, ali na ovoj mašini na kućištu filtera postoji četvrti priključak za crevo koje iz gornjeg dela kućišta filtera vodi do posebne pregrade u zadnjem delu dozir posude. Funkcija ovog creva bi trebala da bude baš rešenje mog problema, odnosno odvođenje vazduha iz kućišta pumpe. Zbog nekog razloga to ne radi. Kao što sam u predhodnim postovima dva puta spomenuo - sva creva su prohodna. Da ima nešto u crevu kada-filter ili odvodnom crevu, a nema ništa, onda voda nikako ne bi mogla normalnim mlazom oticati svaki put posle zaustavljanja pumpe. Da još jednom ponovim: preko 20 puta je probano da po uključenju pumpe - ona samo mulja vazduh i uspe da podigne nivo vode u izlaznom crevu za 20-tak cm. Posle kratkog zaustavljanja i ponovnog pokretanja pumpe, uvek se vidi mehur u vodi u bubnju iznad creva kada-filter i onda pumpa nastavlja sa tihim radom i jakim mlazom. Kada izbaci svu vodu, ponovo vazduh uđe u pumpu kako god da stoji odvodno crevo i problem se ponavlja posle ponovnog punjenja kade sa vodom - sve dok pumpa ne podrigne.
Da li je neko imao isti problem?

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao rotor » 30 Jan 2014, 08:53

Ja neznam da li je neko pisao ovde iz knjiga vec iz iskustva?Slikaj dekli koji si postavio,zato sam ti i napisao da je cep filtera polomljen jer je verovatno upao neki predmet i nisu mogli da ga odsrave u tom slucaju u vecini slucaja slome cep filtera.Postoje dva tipa cepa filtera kod Gorenja jedan ima kanal u dekli drugi je bez njega verujem da je problem u tome.

Avatar
taticneb
_
_
Postovi: 18
Pridružen: 28 Avg 2013, 23:03
Location: Sremski Karlovci
Contact person: Nebojsa Tatic

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao taticneb » 30 Jan 2014, 09:26

Poštovani Uredniče,
Evo moram treći put da napišem da su i čep i filter i kućište filtera i pumpa novi. Filter ima ispupčenje koje lepo i lako ulazi u žljeb u kućištu filtera. Unutrašnji disk filtera knap naleže na pregradu između kućišta filtera i kućišta pumpe što se lepo vidi kada je pumpa skinuta. Večeras mogu sve slikati, pa ću onda ovde izložiti.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1169
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao jaro » 30 Jan 2014, 10:07

Postovani serviseru (tako pise u tvom profilu),

kad si menjao filter, pumpu, odvodno crevo si namestio da ide na dole, umesto malo na gore! --- odvodno crevo na filteru, ne na mestu gde ide na kadu/sifon/lavabo, jer i babe znaju da odvodno crevo mora da ide na min 50 cm visine (o tome nadam se da ne raspravljamo?), i izvadi lopticu, i poslusaj kolege da li nema necega u crevu!!
A kad sve to uradis i sve proradi, dodjes nam bar po pice!
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 575
Pridružen: 25 Apr 2012, 23:30
Location: Beograd
Contact person: Dejan Matejić
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao dejan-dexi » 30 Jan 2014, 13:17

Ovo po opisu ispada ko da pumpa tera u pogresnu stranu , pa pravi mehurice u kazanu.
Funkcija ovog creva bi trebala da bude baš rešenje mog problema, odnosno odvođenje vazduha iz kućišta pumpe. Zbog nekog razloga to ne radi
Osim tog cereva , jesi li proverio posudu da li je zapusena ?
Skini to crevo onda pa probaj izbacivanje vode.
Evo imas dosta toga da pregledas sto smo ti napisali.
Dalje moras sam ili da placas pice i jagnjetinu da ti sredimo masinu :pivopije:

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao rotor » 30 Jan 2014, 16:25

taticneb je napisao:Evo moram treći put da napišem da su i čep i filter i kućište filtera i pumpa novi
Nemoj mnogo da budes siguran u danasnje rezervne delove,posebno ne u pumpe.Desavalo se meni da dodje neka serija od koje samo mozes da places.Nego vrati se opet tamo na pocetku,ja obicno tako uradim.Proveri ovo o cemu ti mi pisemo i molim te postavi tu sliku dekle da vidim kako izgleda.

Avatar
taticneb
_
_
Postovi: 18
Pridružen: 28 Avg 2013, 23:03
Location: Sremski Karlovci
Contact person: Nebojsa Tatic

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah

Post napisao taticneb » 30 Jan 2014, 22:09

Problem rešen, ali nisam popravio nego nabudžio. Crevo od gornjeg dela filtera do donjeg zadnjeg dela dozir posude je totalno prohodno, nigde nagnječeno i u konstatnom usponu ka dozirki, ali kada to crevo skinem sa isto tako prohodnog priključka na dozirki - pumpa radi savršeno. I dalje mi je totalno ne jasno šta se ovde pokvarilo, tako da nije popravljeno, ali je namešteno da radi tako što je skinuto crevo sa dozirke ostalo otvoreno i pričvršćeno, a izvod iz dozirke je zapušen.
Hvala svima na trudu, ja sam problem uslovno rečeno, rešio, ali i dalje ostaje otvoreno pitanje šta ovde stvarno nije u redu? Ako neko nekada naleti na isti problem i zapravo ga reši, bilo bi lepo da rešenje ovde podeli sa svima.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1169
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah (rešeno) - Nabudženo

Post napisao jaro » 31 Jan 2014, 09:52

Ja i kolege smo ti dali resenje na tacni, a ti teras po svome...tesko ce ti iko pomoci.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
taticneb
_
_
Postovi: 18
Pridružen: 28 Avg 2013, 23:03
Location: Sremski Karlovci
Contact person: Nebojsa Tatic

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah (rešeno) - Nabudženo

Post napisao taticneb » 31 Jan 2014, 14:28

Hvala na pomoći. Kao što rekoh rešio sam problem, ali nisam zadovoljan dok ne pronađem tačan uzrok kvara. Ovakva popravka bi bila kao kada zubobolju ne bismo rešavali zubarskim zahvatom nego lekovima protiv bolova.

gelevski
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 223
Pridružen: 06 Mar 2011, 17:22
Location: Skopje Makedonija
Contact person: Rade Gelevski

Re: Gorenje WA61061 ne izbacuje vodu odmah (rešeno) - Nabudženo

Post napisao gelevski » 01 Feb 2014, 23:34

reko si da izvod iz dozirke je zapusen pa otpusi ga i resio si problem,po svemu sudeci izgleda da je problem dozirka?

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”