Ariston AVL6E (Reseno)

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
sove
_
_

Ariston AVL6E (Reseno)

Post napisao sove » 27 Avg 2012, 17:26

Pozdrav. Novi sam ovde pa cu malo opsirnije da pojasnim problem u nadi da ce neko uspjeti da skonta i pomogne.
Znaci uspjesno popravljam stare masine, ali ove nove sa elektronickim programatorima mi nisu bas neka jaca strana.

Naime musterija me zvala jer je nesto "smrdilo" i masina stala. :) Elektro motor se zapalio...
Posto je musterija htjela jeftinuju varijantu, iskopao saam neki polovan, isti proizvodjac, kuciste... samo sto je 30w dok je originalan bio 40w. i nije bio isti raspored zica u konektoru, koji sam ispremestao kako treba po uzoru na stari motor.
Postavio sam motor i ukljucio masinu i isprobao na brzinu sve funkcije i radilo je sve ok.
Musterija je stavila ves i masina je tako ostala da pere, a ja otisao sa parama u dzepu... :)
Nakon 2 dana rekla mi je da je masina dobro oprala ves, medjutim nije na kraju zavrsila do kraja, odnosno sijalica na kljucu bi trebalo da blinka kada zavrsi pranje.
Posle je pokusala da upali ponovo masinu, ali ona vise nije htjela da krene sa programom iz bilo koje pozicije.

Krenuo sam po redu da ispitujem, hidrostat, grijac, ventile, pumpu, motor... sve je regularno. Bravica je skljocala i zakljucavala vrata.... Skinuo sam modul da ga pregledam i nema vidljiivog kvara. Ponovo sam se vratio na bravicu jer mi je bila cudna i ustanovio da ne uklapa svaki put...
Prespojio sam 2 smedje zice i gle masina je proradila.... Medjutim tu nije kraj :(
Ponovo pokusam da upalim masinu kad ono opet nista nece da krene.
Kada se pusti u rad samo na 1 sekundu ventil pusti vodu i odma prestane i tako stoji.... a lampice ne blinkaju.
Na kraju moj "skromni" zakljucak je da modul nije u redu...
Evo stavljam dole i sliku modula pa molim sve koji mogu da pomognu bilo kakvim savjetom i iskustvom da se jave.
Oznaka modula: 21500913700 14/2006
ariston avl6e.JPG
Slika modula
Zadnja izmena: sove, dana 08 Sep 2012, 23:47, ukupno menjano 1 put.
Kineski zid je jedina kineska stvar koja traje vise od godinu dana!

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Re: Ariston AVL6E

Post napisao rotor » 27 Avg 2012, 21:03

Neznam koliko ce ti pomoci,moguce da je negde stampa izgorela?Da li masina, posle tvog prespajanja bravice zabravi kada je pustis?

sove
_
_

Post napisao sove » 28 Avg 2012, 13:21

Ma nije do ploce sve je cisto nije ni pocrnilo nigdje... a bravica nemoze da skljoca kad sam prespojio na utikacu, ona je odspojena.
Evo i sema i uputstvo pa ako neko ima neki prijedlug....
http://www.fanzo.org/forum/download/file.php?id=40669
Zadnja izmena: sove, dana 29 Avg 2012, 12:16, ukupno menjano 1 put.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 28 Avg 2012, 22:35

Nešto si pogrešio sa linkom.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

milan
Preminuo

Post napisao milan » 28 Avg 2012, 22:53

sove
_
_

Re: Ariston AVL6E (Reseno)

Post napisao sove » 08 Sep 2012, 23:51

posle dosta patnje i mijenjajanja dijelova i na koje nisam sumnjao... sa novim dump-om.. masina je proradila normalno..
sutra okacim dump.. pa ako nekome zatreba.... isproban,,,radi 100%!!!

sove
_
_

Re: Ariston AVL6E (Reseno)

Post napisao sove » 13 Sep 2012, 03:30

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”