Gorenje WA162 - Pisti pred pocetak bilo koje oper. (REŠENO)

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Neshco
_
_
Specialty: computers

Gorenje WA162 - Pisti pred pocetak bilo koje oper. (REŠENO)

Post napisao Neshco » 20 Jun 2012, 23:47

Pozdrav svima na forumu. Nije me bilo neko vreme, ali sada tradicionalno opet problem sa ovom masinom.
Kada postavim operaciju (bilo koju, ukljucujuci: ispiranje, centrifugu, pranje, izbacivanje vode...) na displeju se normalno pojavi broj minuta koliko ce trajati pranje, nakon toga, pritisnem dugme za start pranja, displej krene da trepce 4-5 puta (tako inace i treba) i onda treba da pocne sa pranjem i da prestane sa treptanjem, ali ona kada treba da pocne ustvari zapisti ostro sa prekidima u ritmu treptanja displeja, a displej i dalje trepti.
Ne prijavljuje nikakvu gresku kao ranije F32, F63.... Ima li leka?
Zadnja izmena: Neshco, dana 22 Jun 2012, 16:39, ukupno menjano 1 put.

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA162 - Pisti pred pocetak bilo koje operacije

Post napisao IvanBG » 21 Jun 2012, 11:45

Strašno, ja kad se setim te tvoje mašine i svih dosadašnjih problema u vezi nje o kojima se ovde pisalo nadugo i naširoko, mogu samo da te (opet) posavetujem da batališ bilo kakvu dalju popravku u sopstvenoj režiji jer je očigledno da to više nikud ne vodi. Lepo sam bio napisao još prošle godine (kada je bilo govora o mašinskoj obradi osovine te mašine) ali izgleda nema ko da čita...
viewtopic.php?p=171759#p171759
Što se sadašnje situacije tiče, ako ta mašina uredno zaključa vrata a neće da krene sa prijemom vode onda svakako imaš ozbiljan problem i dalja popravka (ni od strane majstora) se definitivno više ne isplati.
:fanzo:

Neshco
_
_

Post napisao Neshco » 21 Jun 2012, 13:54

Provericu jos i bravicu, to mi nije palo na pamet, a onda cu videti kako da zatvorim finansijsku konstrukciju za novu masinu. Nek se nosi u 3 lpm.

opto22
_
_

Post napisao opto22 » 22 Jun 2012, 11:42

Da, bravica ti ne zatvara.
Mašina pišti u nedogled bez prijavljivanja greške kada se starta program a vrata nisu zatvorena :uca:
Na ebayu možeš to nači za xxx, motor za xxx, chopper AKO 270 540, PREDNJI MODUL, ZADNJI OSNOVNI MODUL sve za xxx €
Ne razumijem otkud toliko negativno iskustvo sa tom mašinom. Meni se jedino ne sviđa njen pretvrdi ovijes.
Ako po noći radi, centrifuga na 700 i ne znaš za nju dok ne odsvira kraj. Krevet mi je tri metra od nje, probudi me pišat lolzi
Ja imam takvu mašinu več 7 godina kupljenu u Gorenju pod oštečenu robu lolzi jer je netko očito bio reklamirao :oklagija

WA162 :yeah:

Neshco
_
_

Post napisao Neshco » 22 Jun 2012, 16:38

Tako je, bravica je bila problem. Sada je u redu.
Hvala Vam na sugestiji.
Do sledeceg kvara... :pivopije:

Neshco
_
_

Re: Gorenje WA162 - Pisti pred pocetak bilo koje oper. (REŠENO)

Post napisao Neshco » 19 Jul 2019, 14:51

Pozdrav drugari, tema jeste (pra)stara, ali radi se o obećanju datom nekom od divnih ljudi ovde, a ja se ne sećam više kome, pa verujem da će videti poruku.
Ova mašina je služila do danas moje podstanare, ali sam juče kada sam je uključio shvatio da su joj lageri otišli dođavola ponovo.
Mašina radi inače, osim lagera, dugme za otvaranje vrata ispada iz ležišta. Za majstore verujem da je to posao od 10 minuta.
Osim ova dva problema, nisam primetio nikakav drugi.
Rešio sam da je zamenim novom, jer nemam vremena da je popravljam, pošto prekosutra putujem.
Dajem je na poklon kome god treba, bilo da je za delove, bilo da je popravi, zameni lagere i tera dalje. Verujem da bi bar elektronika bila vredna truda. Prednost ima gospodin kome sam obećao, a on će već znati.
Ko hoće da je skine sa četvrtog sprata (gde ima lifta i prilaza za invalide) neka mi se javi, daću mu adresu da dodje i pokupi je. To je na Padini u Braće Jerković.
Bili ste divni i predusretljivi svi i hvala još jednom za svu pomoć.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”