Gorenje WA50050 prekida pranje (RESENO)

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
vedranc
_
_
Postovi: 59
Pridružen: 03 Nov 2007, 14:46
Lokacija: Loznica

Gorenje WA50050 prekida pranje (RESENO)

Post napisao vedranc » 05 Apr 2012, 17:41

Pozdrav,
masina je prvo pocela da manifestuje problem tako sto bi primila vodu,mirovala neko vreme a zatim je izbacila. Utvrdio sam da su cetkice skroz potrosene pa sam ih zamenio. Sada prima vodu,okrece bubanj u smeru kazaljke na satu (gledajuci u osovinu) oko minut,zatim pauzira,pa ponovo okrene kratko u ovom smeru a zatim isprazni bubanj i prekine pranje dok sve signalne lampice trepere 4 puta. Trazeci dijagnostiku ovog kvara video sam da se to odnosi na kvar na tahogeneratoru. E sada mislim da je problem u tome sto motor ne okrece na pocetku pranja na drugu stranu (to je primetila i devojka koja je i koristi)pa elektronika prekida pranje. Da li iko od kolega misli da je moguce da je greska do motora (ako radi na jednu stranu ne vidim zasto ne bi i na drugu) ili je sam modul neispravan. Prilazem i sliku modula.
Hvala unapred za svaku pomoc
Prilog
DSC_0106.JPG
elektronika gorenje wa50500-2006g
Zadnja izmena: vedranc, dana 13 Apr 2012, 21:04, ukupno menjano 1 put.
ko zeli pronaci ce nacin,ko ne zeli pronaci ce izgovor

Honorarac
Preminuo
Postovi: 760
Pridružen: 14 Nov 2008, 20:04
Location: Sremska Mitrovica
Contact person: Damir
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA50050 prekida pranje

Post napisao Honorarac » 05 Apr 2012, 18:51

Da li dobijas napon na oba relea?

vedranc
_
_
Postovi: 59
Pridružen: 03 Nov 2007, 14:46
Lokacija: Loznica

Re: Gorenje WA50050 prekida pranje

Post napisao vedranc » 05 Apr 2012, 19:18

Honorarac je napisao:Da li dobijas napon na oba relea?
Eh,to nisam isprobao a mogu tek sutra ujutru,samo me zanima kako se vezani relaji,je li svaki ukljucuje svoj smer ili je jedan glavni a drugi menja smer putem radnih odnosno mirnih kontakata?
ko zeli pronaci ce nacin,ko ne zeli pronaci ce izgovor

Honorarac
Preminuo
Postovi: 760
Pridružen: 14 Nov 2008, 20:04
Location: Sremska Mitrovica
Contact person: Damir
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA50050 prekida pranje

Post napisao Honorarac » 05 Apr 2012, 19:28

Imas samo dva, sve ce ti biti jasno kada pocnes meriti. :pivopije:
E da, nemoj citirati post pre tvog ubuduce.

vedranc
_
_
Postovi: 59
Pridružen: 03 Nov 2007, 14:46
Lokacija: Loznica

Re: Gorenje WA50050 prekida pranje

Post napisao vedranc » 13 Apr 2012, 21:03

Evo uhvatih vreme posto je praznik da podelim resenje sa vama...
pre svega da se zahvalim kolegi Honorarcu , koji me je usmerio da proverim da li imam napon sa oba releja,pa sam na njegov nagovor krenuo da merim. Posto sam video da jedan relej ne radi krenuo sam po ploci da vidim odakle dobija komandu i onda odmah dodjoh do xxxxx,koju sam zamenio,vratio plocu na masinu i sve radi... :pivopije: :pivopije: :tooo: :yeah:
Jos jednom hvala
ko zeli pronaci ce nacin,ko ne zeli pronaci ce izgovor

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”