končar M400

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
ivanj
_
_
Specialty: consumer

končar M400

Post napisao ivanj » 04 Apr 2011, 21:44

Potrebna mi je shema perilice rublja Končar M 400,naime izgorile su sve žice koje idu na motor i termostat kao i termostat.Sada ne znam ni koji termostat trebam nabavit ni kako spojit bez sheme. Unaprijed zahvaljujem!

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: končar M 400

Post napisao jaro » 04 Apr 2011, 21:48

Hajde daj sliku toga, i napisi koji je programator.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Honorarac
gxu
gxu
Contact person: Damir

Re: končar M 400

Post napisao Honorarac » 05 Apr 2011, 00:04

Trebalo bi da odgovara sema od Ardo A400, termostat mozes ubaciti i od obodinke no40/nz90C.

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: Bosch Siemens Electrolux Zanussi AEG Končar Vivax
Contact person: ZDRAVKO

Re: končar M400

Post napisao ZDRAVKO T » 06 Apr 2011, 08:56

Dokumentacija je oskudna ali pokušaj se sa njom pomoći.
Prilog
M400ser.PDF
(701.26 KiB) Preuzeto 844 puta.
BLAGO ONOM KO RANO POLUDI VAS MU VJEK U VESELJU PROĐE

manic
_
_

Post napisao manic » 05 Mar 2013, 10:23

isto se desilo i meni, izgorio ermostat, no uzet je novi i zamjenjen je ali je u medjuvremenu pregorio i grijac te je i on zamjenjen i sada se desava da ne radi dobro nešt.
kada povuce vodu i treba poceti grijati stane, ako ju pomaknem dalje pocne grijati ali ne iskljucuje grijac kada zavrsi.
molim savjet.
nemam shemu pa ne znam jel onaj ko je mijenjao termostat da li je vratio žice nazad kako treba.
na šta bih trebao obratiti pažnju ili pogledati. da li je moguce da je usljed izgaranja termostata riknuo i programator?
hvala unaprijed.

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: Bosch Siemens Electrolux Zanussi AEG Končar Vivax
Contact person: ZDRAVKO

Post napisao ZDRAVKO T » 06 Mar 2013, 13:45

to se događa kad je pogrešan termostat treba da je kontakt 90 NC a onaj manji oko 40 NO.Često ljudi uzmu od gorenja termostat koji je na obe temperature NC inače kod tih mašina je problem gazda jer se ležajevi nemjenjaju dok motor ima snage da vrti bubanj pa kroz ležaj voda kapa direktno na termostat i motor i kad se zapali ozada to je znak da treba zvati majstora.Naravno žice izgorile nema žeme a djelovi de nabavljaju u italijanskom muzeju...
BLAGO ONOM KO RANO POLUDI VAS MU VJEK U VESELJU PROĐE

miva
_
_

Post napisao miva » 06 Mar 2013, 20:25

Sve potpisujem, majstor Zdravko, što si rekao...još da dodam...tu je vremenski programator i pošto ljeti vodu ugrije na kuvanje prije zadanog vremena, termostat treba na isključi napajanje grijača...pošto on često otkazuje, dolazi do takvih prokuvavanja i pregijavanja mašine da se deformira instrument tabla od vrućine..tvornički termostat je jako ne kvalitetan...zato sam ja stavljao od starih gorenje mašina termostat...NO40-NZ90, proizvodnja "rudi čajavec" banjaluka....radi kasnije ko sat ...to su termostati prve lige... :yeah:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”