Indesit WIL85 rešeno 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
serbiansky
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 27 Feb 2011, 14:29
Location: Beograd
Specialty: computers

Indesit WIL85 rešeno

Post napisao serbiansky » 27 Feb 2011, 14:42

Zdravo svima.

Evo mog prvog javljanja na forumu.

Imam masinu Wil 85 i do juce je radila normalno.

Sinoc je samo stala i ukljucila lampicu za pranje i ispiranje i one su svetlele neprekidno i nista se nije desavalo.

Resetoao sam program i radila je opet do istog mesta.

Nakon toga sam stavio sam da uradi samoispiranje i opet se zaglavila, samo sveli lampica do perioda do kog je stiglo.

Pogledao sam u upustvu i video sam da pise da je problem mozda zapuseno crevo za odvod.
Pa sam ocistio "filter"i kao da je bilo nekog papira, i skinuo sam crevo za dovod i probao da dunem da vidim da li je zapuseno. I kao da je bio cep pa sam ga duvajuci probio i sada nema zacepljenja.

Ali sada kada pokrenem bio koji program upali lampicu za pocetak tog prgrama i tu stoji, zakljuca vrata i ne pusta vodu niti radi bilo sta.

Kao da ima neki odredjen broj puta koliko moze da se pokrene i ako je kvar, u mom slucaju cep na odvodu, i dalje prisutan onda se skroz blokira

Da li postoji neka varijnata "reseta"ili tako nesto ili moram da zove servis?

Ranije sam se bavio elektrronikom i imam nekoliko programatora kuci, cak i semu sa poluzalepljnim komponentama za Wilem... Ali ako je neki obican eprom za to imam programator...

Pa ako neko ima dump i misli da bi to resilo problem neka posalje.

Unapred hvala,

Dusan

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: PROGRAMIRANJE EPROMA VES MASINA

Post napisao kisko » 27 Feb 2011, 15:36

Nema drugog reseta sem onog što si odradio.Verovatno ti je još uvek kvar na odvodu,blokirana pumpa ili neispravna...

Proveri sve još jednom pa je onda ponovo resetuj.
uvek ima nesto interesantno

serbiansky
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 27 Feb 2011, 14:29
Location: Beograd
Specialty: computers

Re: PROGRAMIRANJE EPROMA VES MASINA

Post napisao serbiansky » 27 Feb 2011, 23:08

Pod restartom podrazumevam pritiskanje dugmeta za start nekoliko sekundi i popale se sve lampice i onda ponovo mogu da biram program. Da li je to taj reset koji je jedini?
Ima jos jedna varijanta koju sam sad primetio za reset programa, odabere se program i pritisne start ( u mom slucaju se nista ne desava, samo stoji lampica upaljena za pocetak programa) onda ugasim masinu na veliko dugme i promenim program i ponovo upalim, i time mogu da zapocenm neki drugi program...

Da li je moguce da sam "uduvao"taj otpad u pumpu pa zbog toga nece nista ni da zapocne.

Koliko je pristupacno da se ocisti pumpa, posto sam resetovao bezbroj puta i nikako da pocne bilo koji program?

kele
_
_
Postovi: 180
Pridružen: 22 Nov 2008, 11:23
Location: Sonta
Phone number: 0038125792711

Re: PROGRAMIRANJE EPROMA VES MASINA

Post napisao kele » 27 Feb 2011, 23:30

Pa prvo je uvek lakse ispitati mehanicke neispravnosti pa na kraju kada se sve mogucnosti iscrpe ostaje elektronika.Rastavi pumpu pa proveri prohodnost sistema za izbacivanje vode.

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: PROGRAMIRANJE EPROMA VES MASINA

Post napisao kisko » 27 Feb 2011, 23:40

Probaj da iskjučiš mašinu iz utičnice i probaj onda start,ako proradi odnesi kod servisera da ti promeni selektor programa
Ako je i dalje isti problem kao što reče kolega,otvori pumpu pa pogledaj.
uvek ima nesto interesantno

serbiansky
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 27 Feb 2011, 14:29
Location: Beograd
Specialty: computers

Re: PROGRAMIRANJE EPROMA VES MASINA

Post napisao serbiansky » 28 Feb 2011, 08:32

Nocas sam rasturio pumpu i sem jednog dugmeta u pretkomori nisam nasao nista. Sve je cisto, ima samo bela skrama od praska verovanto.

Kada sam jutros sve vratio na mesto i ukljucio masinu ubacila je vodu i kad je trebalo da pokrene motor da zavrti bubanj tu je stala i opet se isto ponasa kao i pre. Bubanj se pomerio za moza pola cm.

I sada se isto ponasa kao i pre.

I da kada sam je otvorio primetio sam da je bubanj naprso iznad lezaja, jedno 5-6 cm. Da li ovo znaci da cu uskoro morati da ga menjam ako se uopste menja?

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Indesit WIL85

Post napisao Stolle » 28 Feb 2011, 10:58

Trebao si otvoriti novu temu, a ne pisati u "programiranje eeproma". Podeljeno.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: PROGRAMIRANJE EPROMA VES MASINA

Post napisao kisko » 28 Feb 2011, 12:16

serbiansky je napisao:
I da kada sam je otvorio primetio sam da je bubanj naprso iznad lezaja, jedno 5-6 cm. Da li ovo znaci da cu uskoro morati da ga menjam ako se uopste menja?
E ako je naprsao kazan u kojem je bubanj(prtpostavljam da si na to mislio) sigurno je da će morati da se menja ili eventualno da majstor odradi neku sanaciju no to ovako na daljinu nemožemo znati,to sve ipak treba da ti pregleda serviser jer je pitanje dali će se uopšte isplatiti ako treba da se menja kazan plus možda i elektronika :roll: .
Bez pregleda servisera to nećemo znati :?
uvek ima nesto interesantno

serbiansky
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 27 Feb 2011, 14:29
Location: Beograd
Specialty: computers

Re: Indesit WIL85

Post napisao serbiansky » 28 Feb 2011, 15:14

Izivnjavam sa za odvlacenje tem u drugom pravcu u programiranju eproma.

Prvobitno sam mislio da je eprom u pitanju ali sad su se pojavili i drugi kvarovi (naprsnuce kazana).

Gledacu da pozovem nekog majstora, moram ad izajurim ko mi je blizu posto imam dvoje male dece pa se ves nagomilava vrlo brzo :)

serbiansky
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 27 Feb 2011, 14:29
Location: Beograd
Specialty: computers

Re: Indesit WIL85

Post napisao serbiansky » 02 Mar 2011, 22:38

Danas su mi bili majstori.

Koliko su napisali, posto nisam bio kuci, skinuli su motor i odneli u servis da zamene cetkice i obrade kolektor.

Treba u petak da vrate servisirano.

Nadam se da je samo to, mada sumnjam jer je neko vreme radio motor, to jest vrtela je masina ali je stajala u odredjenom delu progama.

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Indesit WIL85

Post napisao kisko » 02 Mar 2011, 23:58

Ipak je to najbolje rešenje po tebe,to što je motor radio nemora da znači ništa jer četkice mogu u nekom momentu da nedodiruju kolektor i samim tim i zbune elektroniku koja će zaustaviti rad i pokazati grešku...moguće je mnogo toga a to jedino majstor na licu mesta može utvrditi.Možda i to naprsnuće nije ništa strašno,moguće da samo deluje tako no to opet jedino majstor na licu mesta može utvrditi...čućemo rezultat.
uvek ima nesto interesantno

serbiansky
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 27 Feb 2011, 14:29
Location: Beograd
Specialty: computers

Re: Indesit WIL85

Post napisao serbiansky » 07 Mar 2011, 09:02

Bio majstor u subotu, doneo motor na kome su kako kaze pormenjene cetkice i remontovan ili zamenjen kolektor u zeo 5k i dao garanciju na motorr 6 meseci.

Pogledao je kazan sto je naprsao i kaze da su lezajevi OK i ta naprslina nema veze dok lezajevi ne budu trebali da se menjaju.

Masina za sada radi ok.

Posto su mi deca alegricna a jos uvek ne znamo na sta sve, izbacili smo omeksivace i koristimo malo prasaka, i posle svakog pranja pustamo dodatno ispiranje. Koliku pauzu izmedju zavrsenog programa i ispiranja treba da pravim?

Puno hvala svima na pomoci!

Dusan

servisel3
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 11 Mar 2011, 20:55
Location: srbija
Warranty service: bira, samsung, lg, elin, vivax
Contact person: Dejan

Re: Indesit WIL85 rešeno

Post napisao servisel3 » 11 Mar 2011, 22:51

Ne mora da se pravi pauza za dodatno ispiranje. Kad završi mašina, uključite slobodno, odmah, dodatno ispiranje.

serbiansky
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 27 Feb 2011, 14:29
Location: Beograd
Specialty: computers

Re: Indesit WIL85 rešeno

Post napisao serbiansky » 18 Nov 2012, 23:03

Zdravo svima,

Posto se radi o istoj masini, ovaj post sam prosle godine otvorio za kvar motora, pa reko da nastavim ako nije problem, a ako ne otvaram novi post.

Od remonta motora sve je redilo OK neko vreme.

U poslednje vreme desava se da masina kada se ukljuci uradi samo centrifugu i tu zavrsi, ni ne pusti vodu. To i nije problem, ukljucimo je opet i proradi, nekad iz prve nekad ponovo obrne centrifugu (gotovo uvek koristimo odleozen start).

U poeldenjih mesec dana se desava da kada je skinemo sa struje (skoro uvek je pod naponom, samo ponekad je iskljucimo) i ponvo ukljucimo sve lapmpice na masini krenu da blinkaju brzo i to traje oko minut i nakon toga moze da se bira program i da se ukljuci.

U poslednjih nedelju dve ponekad se krenu da blinkaju prva sa leve i prva sa desne strane lampica (zelena) i pored njih ona crvena sto uvek blinka. Koliko sam video kvar je u EEPROM-u kod F9. Ovaj problem esavam tako sto je iskljucim iz struje na nekih 5 sekundi i vratim (onda se ponovi blinkanje svih lampica poal minuta- minut) i nakon toga sve radi normalno.

Sta mi je ciniti sa ovim problemom?

Unapred hvala!

Dusan

darko080372
___
___
Postovi: 494
Pridružen: 28 Nov 2007, 22:03
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: whitegoods

Re: Indesit WIL85 rešeno

Post napisao darko080372 » 19 Nov 2012, 00:00

Da doneses modul do mene da ga popravim.

serbiansky
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 27 Feb 2011, 14:29
Location: Beograd
Specialty: computers

Re: Indesit WIL85 rešeno  * REŠENO *

Post napisao serbiansky » 24 Nov 2012, 21:47

Samo da javim da je Darko casom opravio masinu i da sada radi bez ikakvih problema, ko nova :)

Hvala puno jos jednom na svemu!

Problem resen, po drugi put!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”