Ariston AVTF129(IT) izbacuje gresku F-12, nece da radi

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
ypow
_
_

Ariston AVTF129(IT) izbacuje gresku F-12, nece da radi

Post napisao ypow » 22 Jul 2010, 02:14

Ariston AVTF129(IT) izbacuje gresku F-12
Pmax 1850w
IPX4
TYPE NUMBER T2001-12-TRF

Evid br 502316

prvo joj je otisao grejac, koji i dalje nije zamenjen, ali je i bez njega radila bez ikakvih problema. U medjuvremenu, od kako se pojavila greska na ekranu "F-12", ne reaguje na komande, znaci ne moze da se pokrene. pored greske, na ekranju svetli i centrifuga i da oznaka da je masina zakljucana.

Masina je uzeta reparirana, al ne znam sta je radjeno, na slici se vidi da je oznaceno nesto na poklopcu stampane ploce.
A na netu sam nasao da ova greska - f-12 znaci da je prekid neki u elektronici ili izmedju stamp. ploca (postoji druga na kojoj je ekran).

Da li se neko susretao sa ovim problemom, i zna li kako se ovo resava?
1.jpg
poklopac stampane ploce
2.jpg
st. ploca

Hvala
Pozdrav

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Ariston AVTF129(IT) izbacuje gresku F-12, nece da radi

Post napisao jaro » 22 Jul 2010, 07:46

To uopste nije masina za popravke "uradi sam", ako hoces da napravis jos neku stetu-onda pokusavaj sam....odakle si? Da ti preporucimo servisera!
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

ALEKSA
_
_
Warranty service: Gorenje, Beko, Bira, Candy, Whirlpool, Kronus, Koncar,Vox, Vivax, Ardo,NordStar, Frozzini,LG,Galanc,Venting,Fujitsu ,Daikin,Toshiba,Tadiran,Midea,Aux, Haier,Panasonic,Samsung, Mitsubishi,TV Adler,Vox,Fox,Gruding,LG
Contact person: ACA
Phone number: 0038137456160
Kontakt:

Post napisao ALEKSA » 22 Jul 2010, 11:20

Prvo moras da zamenis ove elektrolite , ali ako nisi elektronicar poslusaj savet kolege i ne pipaj...
Prilog
2.jpg

ypow
_
_

Post napisao ypow » 23 Jul 2010, 20:44

Prvo, stvarno vam hvala sto ste se javili.

Drugo, otvorio sam temu jer nisam hteo da servisu firme gde je masina kupljena dam 16.000 dinara (!!!!!!!!!!!!!) za ovu popravku, znajuci da delovi, pa i cela elektronika sa sve dnevnicom 5 servisera ne moze da kosta tolko.

Iz bg-a sam, svaka preporuka bi bila dobra.

Koliko bi ova popravka mogla da kosta?

Ako je samo do kondenzatora, taman sam mislio da dobro prodje menjanje na maticnoj, probam i ovo :mrgreen:
salim se naravno

pozdrav

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 23 Jul 2010, 21:20

Ja sam za licno moju vm MORAO da kupim plocu po ceni 100e ispod ruke....
Koliko ako mora da se menja mislis da bi jeftinije prosao?
Sta ako ima jos neka neispravnost u masini koja je izazvala kvar na el modulu, pa ti namontiras drugi, a on ponovo rikne? Sta onda?
I sad se postavi na majstorsku stranu, da za sve to jos treba da das i garanciju? :?
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc

Post napisao goranfri » 23 Jul 2010, 21:47

ypow je napisao:Prvo, stvarno vam hvala sto ste se javili.

Drugo, otvorio sam temu jer nisam hteo da servisu firme gde je masina kupljena dam 16.000 dinara (!!!!!!!!!!!!!) za ovu popravku, znajuci da delovi, pa i cela elektronika sa sve dnevnicom 5 servisera ne moze da kosta tolko.

Iz bg-a sam, svaka preporuka bi bila dobra.

Koliko bi ova popravka mogla da kosta?

Ako je samo do kondenzatora, taman sam mislio da dobro prodje menjanje na maticnoj, probam i ovo :mrgreen:
salim se naravno

pozdrav

Samo ti budi uporan i traži taj modul , ja sam čuo da to ima po radnjama za 15 eu, i sam ga ugradiš i milina.

darko080372
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Darko

Post napisao darko080372 » 23 Jul 2010, 22:20

Javi mi se na 0641260274 Darko da probamo da je popravimo,a o ceni pricamo tek kad pogledam modul dali mogu i po kojoj ceni da je resim.

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan

Post napisao IvanBG » 24 Jul 2010, 02:14

@goran lolzi lolzi lolzi :tooo:
Eeee, da sve te pare idu majstorima u džep, nego kad se odbiju svi (ali svi :uca: ) troškovi ako majstoru danas pretekne dnevnica jača od 1500din onda slobodno može da slavi. Što se tiče cene, sve je pitanje izbora, ako ti je skupo 16000din dati za popravku onda lepo ti batali taj Ariston i kupi neki low-end aparat za 20000 i uživaj dok mu traje garancija a onda opet jovo nanovo, neki više vole tako...
Nego, možda ovo nije loše mesto da se skrene pažnja ljudima koji su za male pare došli do luksuznih modela mašina iz uvoza da se grdno varaju ako misle da su popravke tih aparata (ili njihovi originalni delovi) takođe jeftini, naprotiv! :roll:

ypow
_
_

Post napisao ypow » 24 Jul 2010, 12:23

Samo ti budi uporan i traži taj modul , ja sam čuo da to ima po radnjama za 15 eu, i sam ga ugradiš i milina.
ako ti tako kazes,onda ima i za manje, sigurno.

LM, opet da se zahvalim sto odgovarate jer sad imam malo drugaciju sliku sta je i kako je. Znam ja da je serviser samo zaposleni, mislio sam da sam servis kao firma cepa malo jacu cenu...

@ IvanBG nisam ja mnogo duze uzivao ni uz ovaj high-end. Imam isto i sporet koji je isto tako high-end pa i sa njim imam problema...tako da ispadne veoma diskutabilno sta je haj a sta lou.
U mom slucaju nije pitanje da li ja tako volim, vec da li mogu da cim se nesto desi istog momenta izdvojim 150-200e.

Ne bih da odemo previse u OT, ili da se ovo pretvori u serviseri vs korisnici, ali kao sto vidite, svi imamo svoj ugao gledanja.

poyz

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc

Post napisao goranfri » 24 Jul 2010, 13:46

Generalno ti moduli su skupi i to je tako.
Za nas sirotinju najbolje su obicne veš mašine sa mehaničkim programatorom i
frižideri sa mehaničkim termostatom. Takav nam je standard.
Vidi sa nekim od kolega ovde ako može da ti sredi taj modul.

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan

Post napisao IvanBG » 24 Jul 2010, 14:02

ypow je napisao:nisam ja mnogo duze uzivao ni uz ovaj high-end
E, to je još jedna od zabluda: da se luksuzniji modeli nikad ne kvare. lolzi U realnosti, kvare se svi, samo je pitanje koliko su koji osetljivi na loše rukovanje, vrućinu, oscilacije napona mreže i sl. BTW, ovaj Ariston nije baš high-end, nego samo malo skuplji model - moglo bi se reći srednja klasa.
A što se tiče cena, dobrodošli u moderni kapitalizam: sve se plaća i to obično (mnogo) više od onoga što se očekuje u startu. Ko ne plati odmah višu cenu plaća kasnije... a u eksploataciji savremeni kućni aparati uopšte nisu jeftini, iako bi se na osnovu agresivnog marketinga trgovaca to lako dalo pomisliti...
:uca:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”