Strong SRT6130

problemi , kvarovi , upload/download

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
Sucro
_
_
Postovi: 50
Pridružen: 15 Feb 2007, 21:25
Lokacija: Ja nisam odavlee :)

Strong SRT6130

Post napisao Sucro » 25 Jan 2008, 19:44

Pozdrav svima ;)

Zamolio bih za pomoc, vezano za podesavanje ovog digitalnog resivera?

Digitalni resiver, sa motorom - digitalni, ono direktno vezan uz resiver, nije onaj rucni - analogni!

E sad vjerovatno vi koji znate ovaj resiver strongov, znate kakav mu je menu, ono kad udjem pod Installation, ima onaj menu - LNB, channel setup, LNB type cini mi se treci i ono dolje bezze parental..


E sad mene glavno sto zanima je podesavanja za ovaj LNB - rekli su mi da stavim UNI 1 - universal I, onda onaj diseq v.1 - da stavim (ima 1 i 1.1), ono dish - da stavim MOVE - sto se podrazumijeva jer nije fiksirani!

E sad na ovo DISH, kad udjem gore ima da se izabere SATELIT - Astra 19, Hotbird, Eubird itd itd... Ispod TRANSPONDER - koji ima vise vrijednosti, e sad ne znam trebam li tu neke vrijednosti posebne izabrati ima ih od 10 600 hz do 12680 hz, V i H , vertikalni i horizontalni, dolje ispod ima Symbol, od 22 000 pa do 28 000 cini mi se, ono ne znam sad kako ova podesavanja sva srediti i pustiti da nadje signal, sad trenutno pod level i quality, ne prikazuje nikakvu vrijednost

probo sam mjenjati ove vrijednosti i pustiti MOVE - right - left, nista nije naso, osim na EUBIRD naso je bio signala, ali nestade, ono trebo sam ga SAVE,ali nisam, resiver je koristen i LNB mu je uredu bio i ostalo, samo znaci ova podesavanja, ako ima ko da ih zna ukratko napisati, bio bih mu zahvalan, a ne sumnjam da neko to zna, eto Miki ako ti znas ovo zamolio bih te da mi ukratko nasvrljas ;) , unaprijed hvala svima!

Veliki pozdrav svima!
Ja nisam kao ti!

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 25 Jan 2008, 21:19

ako mislis na mene, ja sam posvadjan se satelitskom vec skoro 15 godina :lol: nit gledam, nit mestim, nit me interesuje :lol: jedino sto im popravljam mreze kad im riknu (mnogo ih volim :mrgreen: ) i nista vise........cak ne znam ni key ni firmware da im ucitam lolzi :mrgreen:
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
nec
gxu
gxu
Postovi: 4735
Pridružen: 17 Okt 2007, 22:15
Location: Makedonija, Strumica
Phone number: 0038978425778
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao nec » 26 Jan 2008, 13:02

pre svega kako mogu da procitam nisi dosada radio sa satelitskim antenama
poshto je reciver koristen znaci da je neko pre tebe namestio pozicije na satelitima a kod tebe mora sve iznova
NAPOMENA: ceva na koja je pricvrscen motor mora biti u ramnomernom vertikalnom polozaju!!!!!!!!
najpre namesti motor na centar onda olabavi strafove koje stezu motor za cevu namesti neki transpoder sa satelita Astra1(ili vec gotov program) koji imas u meniu i okretanjem (rucno) probaj da dobijes program da napomenem moras polako okratati ceo sklop ako ne nadjes program moras promeniti visinu na samom motoru(izrazeno je u stepenima) za neki stepen i opet rucno okreces levo i desno do kraja dok ne dobijes signal. Kad pronadjes program pritegnes strafove na motoru i memoriras poziciju za Astra1 (tako udzes u menu i polako sa komandima trazis ostale satelite ) ako nista nemozes naci zovi majstora da to uradi pozzz
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

nixson
gx
gx
Postovi: 126
Pridružen: 03 Jan 2008, 00:57
Location: BiH
Contact person: Nihad

Post napisao nixson » 26 Jan 2008, 22:50

Kad si već našao Astru, ideš pomjeranje motora istok-zapad u ovom slučaju zapad i pratiš jačinu i kvalitet signala,kad dobiješ najbolji signal to znači da ti je HotBird na toj poziciji (tu poziciju moraš snimit tj memorisat i tako za svaki satelit)Ako ti treba Thor to će malo teže ići jer moraš znat frekvenciju ili imati već snimljen neki program sa tog satelita.

Avatar
Sucro
_
_
Postovi: 50
Pridružen: 15 Feb 2007, 21:25
Lokacija: Ja nisam odavlee :)

Post napisao Sucro » 04 Feb 2008, 01:40

Pozdrav ljudi, hvala lijepa na odgovorima!

Nec, nije da nisam imo nikakvog iskustva sa satelitima, podesavo sam i prije neke cunga lunga marka resivere, tipa tehnikus i jos neke bolje, ali kod ovog stronga ovo malo pegla, uspio sam prije nego sam vidio vase odgovore naci HOTBIRD, i bruku kanala na njemu, samo sto jos uvijek nisam uspio pronaci ovaj ASTRA 19, mada cu se pozabaviti i njime u toku sedmice, pa valjda uspijem :)! Da, dobro si rekao, vec je neko prije podesavo kod koga je kupljena, i onda sam moro nanovo sve, malo je pomjeren gore na krovu tanjir, i uspio sam Hotbird, valjda ce nekako i ASTRA :)!

Samo me zanima, da sada kad sam naso HOTBIRD, moram li se penjati gore i opet rucno pomjerati tanjir, ili je sad vec lakse preko daljinskog naci ASTRU 19, bez pomjeranja tanjira - rucno?

Hvala unaprijed svima , posebno tebi i Nixonu! ;)

p.s.

Je li znate mozda na kojem satelitu je kanal DM-dragana mirkovic, ovaj komsija me pito da mu taj pronadjem :), na Hotbirdu nije, mozda na Astri, Eubirdu?

Pozdrav veliki!
Ja nisam kao ti!

zlix
_
_
Postovi: 103
Pridružen: 08 Sep 2007, 20:51
Lokacija: Vrbas
Kontakt:

Post napisao zlix » 04 Feb 2008, 03:34

Je li znate mozda na kojem satelitu je kanal DM-dragana mirkovic, ovaj komsija me pito da mu taj pronadjem biggrin, na Hotbirdu nije, mozda na Astri, Eubirdu?

Nalzi se na satelitu intelsat 1002 to jest 1 stepen zapadno -isto ti je sa thor satelitom 0.8 zapadno , pa koji nadjes ,malo je teze ustelovati ali ako na 12723 H nadjes signal preko 60% radice i sve ostalo ko bog ,ono zna i da radi sa manjim procentom signala ali je sve do recivera . Ima mali problem to je u d*gi paketu na tom satelitu pa ce morati da radi neki p*tch za reciver ,samo nadji neki koji to podrzava i radi sve sa njega :pivopije:

nixson
gx
gx
Postovi: 126
Pridružen: 03 Jan 2008, 00:57
Location: BiH
Contact person: Nihad

Post napisao nixson » 04 Feb 2008, 06:34

Ne moraš antenu ručno pomjerat.Uđi u instalacijski meni-uređivanje satelita.Tamo češ naći pomjeranje antene O-W istok zapad,ako ideš sa pozicije Hotbrda pomjeri antenu prema istoku(daljinskim upravljačem) ali ne mnogo jer su ta dva satelita susjedna.Kad ti se pojavi signal to bi trebalo da bude Astra,snimi poziciju i posao završen

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5418
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Post napisao alexa_pg » 04 Feb 2008, 08:31

Je li znate mozda na kojem satelitu je kanal DM-dragana mirkovic
http://www.flysat.com/
Prilog
DM.JPG
DM.JPG (38.27 KiB) Pregledano 2783 puta.

Avatar
nec
gxu
gxu
Postovi: 4735
Pridružen: 17 Okt 2007, 22:15
Location: Makedonija, Strumica
Phone number: 0038978425778
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao nec » 04 Feb 2008, 09:08

kako je napisao nixson za sat. EutelW2(16E) i Astra1(19E) nemoras se popeti na krov probaj sa pomeranjem motora iz menu-a pre toga (obavezno) namesti neki tranpoder iz zelenog satelita pa onda menjaj poziciju motora za bolje info. imas na
http://lyngsat.com/europe.html
ako slucajno ne dobijes nikakav signal sa ova dva satelita a Hotbird i dalje mozes da dobijes pogledaj tanjir( kad je namesten na sat. Hotbird) dali je motor na centru ako ne :oklagija morash na krov pozz i lepo gledanje :fanzo:
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

Avatar
Sucro
_
_
Postovi: 50
Pridružen: 15 Feb 2007, 21:25
Lokacija: Ja nisam odavlee :)

Post napisao Sucro » 04 Feb 2008, 13:37

zlix je napisao:Je li znate mozda na kojem satelitu je kanal DM-dragana mirkovic, ovaj komsija me pito da mu taj pronadjem biggrin, na Hotbirdu nije, mozda na Astri, Eubirdu?

Nalzi se na satelitu intelsat 1002 to jest 1 stepen zapadno -isto ti je sa thor satelitom 0.8 zapadno , pa koji nadjes ,malo je teze ustelovati ali ako na 12723 H nadjes signal preko 60% radice i sve ostalo ko bog ,ono zna i da radi sa manjim procentom signala ali je sve do recivera . Ima mali problem to je u d*gi paketu na tom satelitu pa ce morati da radi neki p*tch za reciver ,samo nadji neki koji to podrzava i radi sve sa njega :pivopije:
Hvala lijepa Zlix ;), pokusacu kako si rekao da odradim, na tom transponderu ;), ovaj resiver sta znam nije toliko ni los, vidio sam na nekim forumima, da se moze bez frke i sa njim THOR, mada meni toliko i ne treba, ja bih najradije gdje mogu ovi njemacki tipa RTL,RTL2,VOX,Prosieben isl. te ovaj Dragana Mirkovic :), BN i ti slicni seljacki :), ono riktam komsiji ne sebi, jer ja to ne gledam hehe!

Vidio sam da ima i patcha, mada THOR mi i nije neophodan, samo da mogu nabrojane kanale, ove SWapske i nase - valjda njih ima na ASTRA i Eutelsat, jer ih na Hotbirdu nema, osim RTS,HRT i RTCG,SLO

Hvala druskane, pozz;)
Ja nisam kao ti!

Avatar
Sucro
_
_
Postovi: 50
Pridružen: 15 Feb 2007, 21:25
Lokacija: Ja nisam odavlee :)

Post napisao Sucro » 04 Feb 2008, 13:42

nixson je napisao:Ne moraš antenu ručno pomjerat.Uđi u instalacijski meni-uređivanje satelita.Tamo češ naći pomjeranje antene O-W istok zapad,ako ideš sa pozicije Hotbrda pomjeri antenu prema istoku(daljinskim upravljačem) ali ne mnogo jer su ta dva satelita susjedna.Kad ti se pojavi signal to bi trebalo da bude Astra,snimi poziciju i posao završen
Hvala lijepa Nixone ;), oke drzacu se tvog savjeta ;), da znam gdje je menu za pomjeranje , pise nesto dako "DISHmenT" tu udjem i onda ima ono "MOVE" i ima na menu-u jos "center" da se on ili of, tj. da se tanjih postavi na centar, sad jel istok ko ono na karti geografskoj :) - DESNO tj. na daljinskom da desnu tipku za istok, a lijevu za ZAPAD :) hehe?

Ok to za SAVE pozicije nije mi strano ;) samo da bi da nadjem signal :) probacu to u toku sedmice ;)!

Hvala lijepa, pozz!
Ja nisam kao ti!

Avatar
Sucro
_
_
Postovi: 50
Pridružen: 15 Feb 2007, 21:25
Lokacija: Ja nisam odavlee :)

Post napisao Sucro » 04 Feb 2008, 13:44

alexa_pg je napisao:
Je li znate mozda na kojem satelitu je kanal DM-dragana mirkovic
http://www.flysat.com/
Hvala lijepa Alexa legendo ;) na lijepom slikovitom prikazu ;), tu izgleda ima dosta na EutelSatu nasih kanala, nadam se da cu uspjeti naci sta :)

Pozz
Ja nisam kao ti!

Avatar
Sucro
_
_
Postovi: 50
Pridružen: 15 Feb 2007, 21:25
Lokacija: Ja nisam odavlee :)

Post napisao Sucro » 04 Feb 2008, 13:47

nec je napisao:kako je napisao nixson za sat. EutelW2(16E) i Astra1(19E) nemoras se popeti na krov probaj sa pomeranjem motora iz menu-a pre toga (obavezno) namesti neki tranpoder iz zelenog satelita pa onda menjaj poziciju motora za bolje info. imas na
http://lyngsat.com/europe.html
ako slucajno ne dobijes nikakav signal sa ova dva satelita a Hotbird i dalje mozes da dobijes pogledaj tanjir( kad je namesten na sat. Hotbird) dali je motor na centru ako ne :oklagija morash na krov pozz i lepo gledanje :fanzo:
hehe, pa motor je na centru, ono kad ga stavim na "center" fino dodje na svoje i naso sam dobar signal sa Hotbird, potrudicu se da nadjem ASTRU i EutelSAT kako si opisao sa promjenom transpondera i polako pomjeranjem satelitske prema istoku :)

Hvala lijepa, pozz ;)
Ja nisam kao ti!

Avatar
nec
gxu
gxu
Postovi: 4735
Pridružen: 17 Okt 2007, 22:15
Location: Makedonija, Strumica
Phone number: 0038978425778
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao nec » 04 Feb 2008, 14:37

da bi dobio sve satelite(naravno i THOR) moras namestiti nultu poziciju za motor ,a to je za svako mesto posebno kako bi elevacija bila dobra t.e. da nema otstupanja od azimuta satelita za to bolje da posetis
http://www.exyusat.com/index.php?act=idx
ovde imas sve objasnjeno za podesiti nultu tacku motora (pre toga moras da se registriras razume se)i sve o pachovanju raznih recivera :uca:
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

Avatar
Sucro
_
_
Postovi: 50
Pridružen: 15 Feb 2007, 21:25
Lokacija: Ja nisam odavlee :)

Post napisao Sucro » 05 Feb 2008, 12:49

Oke, blagodaram, ke go storam toa, blagodaram za savet ;)

Pozdrav ;)
Ja nisam kao ti!

formax
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 13 Feb 2008, 19:43

Post napisao formax » 13 Feb 2008, 20:01

Da se i ja ubacim jer imam problem sa istim modelom! Ali ja bas nista ne znam jer sam totalni pocetnik ! Naime, zanima me kako se pechuje, kako se ubacuju kljucevi i gde sve to mogu da nadjem da skinem? Svaki mi je savet dragocen!!! I koje bih sve zakljucane kanale mogao da gledam sa ovim 6130 ?

Avatar
dzafer
gx
gx
Postovi: 2507
Pridružen: 21 Sep 2006, 13:13
Location: BIH SARAJEVO-ILIDŽA
Specialty: tv-multimedia

Post napisao dzafer » 13 Feb 2008, 20:32

Ako si totalni pocetnik bolje ti je da to neradis nadzi covjeka koji se bavi tim i za nekih 5€ sve ti to odradi :tooo:
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Avatar
hrnjica
___
___
Postovi: 214
Pridružen: 09 Okt 2006, 00:49

Post napisao hrnjica » 20 Feb 2008, 00:17

samo da ispravim djaleta.
ne za 5 nego za 10 eur lolzi lolzi lolzi :pivopije:

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Post napisao filka » 20 Feb 2008, 10:04

Ako ima da mesti neko satelitske za 10eura sa motorom nek dodje kod mene siguran posao za 3 satelitske svaki dan :lala:
P.S Ljudi nemojte da si sami rusite cenu pa to je smesno,montaza satelitske BEZ motorom 25 eura sa motorom 35 do 50 eura Zavisi od mesta postavljanja pa ko oce nek da pare pa da se radi :tooo:
-će izginemo ki Mančester

formax
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 13 Feb 2008, 19:43

Post napisao formax » 21 Feb 2008, 22:29

Nego poslusah ja vas za pechovanje ali digi mi je nazalost radio samo nekoliko dana pa sam rucno ukucao kljuceve i normalno nista. Kljuceve sam 100% proverio i u njima nije greska. IP provajdera je 002111 sto bi trebalo koliko sam ja citao da je dobro ali nesto ne stima !?!? Ako neko ima neki savet ili ideju gde gresim ....... :?: :!:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje Eksternih uređaja (box): DVB-T,T2,C,S, Smart-Box i slično”