Povezivanje set top box na monitor vga

problemi , kvarovi , upload/download

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
nesko62
_
_
Postovi: 72
Pridružen: 23 Okt 2009, 22:13
Location: srbija, leskovac
Specialty: tv

Povezivanje set top box na monitor vga

Post napisao nesko62 » 13 Sep 2015, 16:17

Pozdrav svima. Imam set top box horizozons s i da li ima neka sema da povezem set top box na vga monitor ima samo klasican vga prikljucak. Pozdrav

---------- Sun Sep 13, 2015 20:07 ----------
Da pojasnim malo imam visak monitor za kompjuter i ima samo vga i koristio bih ga kao tv sa set top boksa ima li neko semu prikljucaka ili pak elektronki sklop sa elektronikom pozdrav

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3136
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Povezivanje set top box na monitor vga

Post napisao miodrag popovic » 13 Sep 2015, 21:51

kupujes gotov kabl

Kod: Označi sve

http://www.ebay.com/itm/New-TV-RCA-Composite-S-video-AV-to-VGA-PC-LCD-Converter-Adapter-Switch-Box-/251959539767?hash=item3aa9f57837
ili ako ima hdmi na box-u

Kod: Označi sve

http://www.ebay.com/itm/Black-1-1080P-HDMI-Male-to-VGA-Female-Video-Converter-Adapter-Cable-For-PC-DVD-/111636389973?var=&hash=item19fe0c2055
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

acoa
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 06 Okt 2015, 10:02
Location: cacak

Re: Povezivanje set top box na monitor vga

Post napisao acoa » 06 Okt 2015, 10:12


Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Povezivanje set top box na monitor vga

Post napisao fanzo » 06 Okt 2015, 12:47

Koliko ja znam digitalni signal na analogni (i obrnuto) ne može da se konvertuje bez struje (napajanja) odnosno elektronike.
VGA (RGB) je analogni, a HDMI ili DVI je digitalni.
HDMi na DVI može samo kablom, bez "struje".

DVI i HDMI takođe nisu 100% kompatibilni jer ton ide kroz HDMI kabel, a kroz DVI ne ide, pa se mora provući dodatnim kablom (analogno).

Odnosno: set top box na VGA monitor može samo putem konvertora koji radi na struju.
Mada je najjeftinija solucija kupiti monitor sa zvučnicima i DVI ulazom, pa onda HDMI na DVI (adapter), a ton provući posebnim kablom.

Onaj sa linka koji je dao Acoa se napaja preko HDMI ulaza, ali ja sumnjam da je kinez predvideo dodatno opterećenje u set-top-boxu. :lala:
Takođe ti jeftini konvertori nemaju baš dobar kvalitet slike, ali može da posluži.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

acoa
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 06 Okt 2015, 10:02
Location: cacak

Re: Povezivanje set top box na monitor vga

Post napisao acoa » 07 Okt 2015, 09:49

Radi, provereno na vise monitora. Samo jedna napomena, ne radi sa svim set top boxsovima.Sa ovim na primer ne radi iz meni nepoznatog razloga.(ukljuci se monitor kao da ima signal ali je slika crna)http://www.winwin.rs/tv-audio-video/dig ... 48682.html Sa vecinom radi i slika je odlicna cak i na manjim monitorima, verujte mi na rec, gotovo da sam se samo time bavio u zadnjih par meseci. inace radim u winwin-u
Ovaj model http://www.winwin.rs/konverter-digital- ... 11819.html ima i dodatni izlaz za analogni zvuk na sebi

nesko62
_
_
Postovi: 72
Pridružen: 23 Okt 2009, 22:13
Location: srbija, leskovac
Specialty: tv

Re: Povezivanje set top box na monitor vga

Post napisao nesko62 » 11 Okt 2015, 11:34

Kupio Sam kabal HDMI na vga kao na slici. Prikljucio Sam horizons s. Denver. Vivax I jos 5 razlicitih na lcd monitor I nista se ne desava nece da ukljuci monitor.koristio Sam jos 2 monitora I opet nista. Na kraju Sam prikljucio iptv mts koji mi radi sa HDMI na TV. Izvuko HDMI I stavio ovaj kabal sa slike I prikljucio monitor I ne radi. Pokusao Sam I lap top kontra vga na HDMI TV I ne radi I obrnuto sta je u pitanju kabal Sam platio 1000 din
Prilog
DSC_0024.JPG

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Povezivanje set top box na monitor vga

Post napisao fanzo » 11 Okt 2015, 14:37

Ja sam gore, pre nekidan, lepo napisao da takva varijanta sigurno ne može.
Digitalni i analogni signal se ne može redukovati i transformisati bez elektronike,a elektronika radi na struju.
HDMI je digitalni, a VGA je analogni.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje Eksternih uređaja (box): DVB-T,T2,C,S, Smart-Box i slično”