Digitv i TotalTV na istoj anteni

problemi , kvarovi , upload/download

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
tvmikro
gx
gx
Postovi: 462
Pridružen: 04 Jun 2007, 20:34
Location: SRBIJA,RUMUNIJA
Contact person: Vlada
Phone number: 00381642517307
Specialty: tv
Lokacija: Veliko Gradiste,Calafat
Kontakt:

Digitv i TotalTV na istoj anteni

Post napisao tvmikro » 22 Sep 2013, 08:03

Pozdrav kolege,interesuje me da li moze da se pozicionira DIGITV i TOTALTV na istoj anteni od 80cm.
Ja sam uspeo da postavim 1'w i 13'e na istoj anteni od 80.
Trenutno ne uspevam da razvucem jos ovih 3' stepena. do 16'e,da li je moguce to odraditi ili mora veci tanjir?
:pivopije:

nermin
_
_
Postovi: 42
Pridružen: 13 Okt 2007, 17:09
Location: Mostar
Contact person: Nermin
Specialty: tv-multimedia

Re: Digitv i TotalTV na istoj anteni

Post napisao nermin » 23 Sep 2013, 11:16

Moguce je, samo mislim da se neces bas proslaviti sa signalom na 1W, ali pokusaj. Uzmi EW2 16 east za referentu poziciju i kao dodatni LNB postavi thor, te zakretanjem ( tilt-anjem) LNB-a i savijanjem sine pokusaj dobiti maksimalan signal na 1W. Jest da je bolji signal ako je tanjur veci, ali probaj postaviti, koliko sam zakljucio radis sebi, pa mislim da ti se ne zuri.. Ukoliko hoces da imas upotrebljiv signal sa 1W i pri losijim vremenskim uvjetima, kao minimum preporucujem Triax-a 88-cu.
Pozdrav
Servis Linux Box-eva; dreambox, Azbox, Vu, Openbox i sve vrste prijemnika na Linux-u.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Digitv i TotalTV na istoj anteni

Post napisao fanzo » 23 Sep 2013, 14:16

Bolje da si dao sliku kako si postavio konvertore. U svakom slučaju "na sred tanjira" ne bi smeo da bude nijedan konvertor, jer onaj krajnji neće uhvatiti ništa.
Oba konvertora bi trebali biti pomereni iz centra i blago povišeni na držaču i naravno malko zakrivljeni. To je prvi preduslov. Sledeće je da memorišeš na risiveru jedan jači kanal na svakom satelitu da lakše pronađeš..
Pozicije, liste, provajderi, sve na jednom mestu >> http://en.kingofsat.net/

Evo slike kako bi to izgledalo. Može da se namesti 100%
http://sat-plus.com/showthread.php?t=54577
Pogledaj kako je 1W povišen na držaču! I zakrivljen !

Obrti pažnju da u pravcu siganala prema anteni levo i desno ne smeš imati prepreka, niti drveća. Samo jedno omanje drvo i signala nećeš imati.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

nermin
_
_
Postovi: 42
Pridružen: 13 Okt 2007, 17:09
Location: Mostar
Contact person: Nermin
Specialty: tv-multimedia

Re: Digitv i TotalTV na istoj anteni

Post napisao nermin » 29 Okt 2013, 09:09

Kolega ¨fanzo¨, dati primjer je naveden i urađen na anteni promjera 105cm, proizvođača Gilbertini. Ova antena je namjenjena za multifeed sisteme ( više lnb-ova), te nije za single i pokretne sisteme, jer je fokus slabo izvučen i na centralnom lnb-u signal nije nista bolji u odnosu na triax promjera 90cm. Na anteni koju ima kolega i koja je promjera 80cm, (totalova antena), eutelsat W2 mora biti na referentnoj poziciji ( u sredini) ukoliko zeli upotrebljiv signal na svim transponderima na W2. Tek tada moze pokusati dobiti thor 1W ( digi tv). Vjeruj mi da je sa antenom promjera 80cm to vrlo skakljivo, jer imam iza sebe na stotine multifeed sistema. Naravno nek pogleda foto print zračenja željenih satelita za svoju lokaciju, pa će najprije zaključiti kolika je jačina signala i šta može dobiti sa kojim promjerom antene. Pozdrav
Servis Linux Box-eva; dreambox, Azbox, Vu, Openbox i sve vrste prijemnika na Linux-u.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Digitv i TotalTV na istoj anteni

Post napisao fanzo » 29 Okt 2013, 10:15

Naš kolega Vlada je u Italiji, pa sam pretpostavio da to tamo hoće da napravi. Tamo je ipak signal jači (bar ja tako mislim) .. pa neka vežba malo :lala:
Dao sam mu dobre linkove gde može da nađe gomilu saveta.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
tvmikro
gx
gx
Postovi: 462
Pridružen: 04 Jun 2007, 20:34
Location: SRBIJA,RUMUNIJA
Contact person: Vlada
Phone number: 00381642517307
Specialty: tv
Lokacija: Veliko Gradiste,Calafat
Kontakt:

Re: Digitv i TotalTV na istoj anteni

Post napisao tvmikro » 29 Okt 2013, 16:14

fanzo je napisao:Naš kolega Vlada je u Italiji, pa sam pretpostavio da to tamo hoće da napravi. Tamo je ipak signal jači (bar ja tako mislim) .. pa neka vežba malo :lala:
Dao sam mu dobre linkove gde može da nađe gomilu saveta.
Izvinjavama se sto niasm napisao ali sam vec zavsio postavljanje ove antene i radi na 80cm sa dva lnb i INTELSAT 1w i EUTELSAT 16e.Ako budem imao prilike ovih dana da prodjem pored mesta gde sam montirao okacicu slike. :pivopije:

Odgovori

Natrag na “Servisiranje Eksternih uređaja (box): DVB-T,T2,C,S, Smart-Box i slično”